‘MAŞUK’ YENİDEN FİRARDA

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde oturan Serkan Gökmen, yaklaşık 3 yıldır beslediği ve ‘Maşuk’ ismini verdiği papağanını ikinci kez kaybetti. Maşuk’u görenlerin haber vermesini isteyen Gökmen, bulana da mükafatlandıracağını söyledi.

‘MAŞUK’ YENİDEN FİRARDA

Merkezefendi İlçesi’nin Akkonak Mahallesi’nde oturan 35 yaşındaki Serkan Gökmen; yaklaşık 3 yıldır beslediği ve ‘Maşuk’ ismini verdiği papağanını ikinci defa kaybetti. Maşuk’u yaklaşık 5 ay önce kaybeden Gökmen, DRT Televizyonu ve Denizli Gazetesi’nin de yardımlarıyla papağanını bulmuş ve ona tekrar kavuşmuştu. 1 hafta önce evin içinde oynasın diye kafesten çıkardığı anda, dış kapıyı açık unutan Gökmen, Maşuk’un tekrar kaçışına engel olamadı. “Maşuk’un maddi olarak değeri değil de manevi değeri benim için çok önemlidir” diyen Gökmen, “Evimde bir boşluk hissediliyor. Maşuk çok konuşuyor, yani çok gevezedir. Bulan kişi Maşuk’u evcilleştirmede sorun yaşayabilir. Başkasına gitmez, çok ısırgandır. Yemek verilirse, döker. Sadece çekirdek ve su ile beslenmiyor. Maşuk’un bakımı biraz daha masraflıdır. Şimdiye kadar ben titiz baktım. Maşuk ölmediyse bulan varsa, bize getirsin” dedi.

“BULANI ÖDÜLLENDİRECEĞİM”
Maşuk’u bulup getirene ödül vereceğinin de altını çizen Gökmen, “Maşuk evin içinde hep özgürdü. Bulan kişi ona bakamaz. Hep rahat bırakıyorduk. Ben hiçbir hayvanın kafes içerisinde kalmasını istememem. Annem de bu konuda çok üzgün. Her yere haber saldık. Bulana ödül vereceğim, kayıtsız kalmayacağım” şeklinde konuştu.

MAŞUK’UN ÖZELLİKLERİ
Kuşun özellikleri hakkında da bilgiler veren Gökmen, “Kuşumuz gri renkli ve kuyruğu da kırmızıdır. Cinsi Jako papağanı ve yaklaşık 3 yaşında. Çok konuşuyor. Giden kişiyi ilk başlarda biraz yadırgar. Yakaladıktan sonra bakmakta çok zorluk çeker. Eğer görenler varsa, mutlaka bize haber versinler. Bulanlar; 0535 320 63 27 numaralı telefonu arasınlar” diye konuştu.

SERDAR KİRİŞ - ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205