MEB’İN yeni binası Denizli’ye çok yakıştı

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi haber ekibini Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne taşınan yeni hizmet binasında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Personelimizin daha ferah çalışabileceği bir ortam oluşturuldu. Vatandaşlarımızın daha rahat hizmet alacakları bir bina oldu. Yeni hizmet binamız Denizli’ye çok yakıştı” dedi.

MEB’İN yeni binası Denizli’ye çok yakıştı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 31 Temmuz 2019’da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete açılan yeni hizmet binasında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi haber ekibini ağırladı. DRT ekibine yeni binayı gezdiren ve hizmet binası hakkında bilgi veren Müdür Oğuz; “Yeni hizmet binamızın yaklaşık 1 yıldır inşaatı devam ediyordu. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün fiziksel anlamda daha güzel ortamda hizmet vermesini sağlayalım istedik. Mevcut binamızın çok yetersiz ve dayanıksız olduğunu biliyorduk. Deprem yönüyle de sıkıntılarımız vardı. O binanın boşaltılması gerektiği düşüncesiyle bu binayı Bakanımızın onayı doğrultusunda yaptık. 31 Temmuz tarihi itibariyle yeni binamızda hizmet vermeye başladık. Binamız yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alan içerisinde, 4 katlı bir binadır. Personelimizin daha ferah çalışabileceği bir ortam oluşturuldu. Vatandaşlarımızın daha rahat hizmet alacakları bir bina oldu. Çevre düzenlemesini de tamamlayacağız. Yeni hizmet binamız Denizli’ye çok yakıştı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“ESKİ BİNA OKUL OLACAK”

Saltak Caddesi üzerinde bulunan eski binanın akıbetine dair de açıklamalarda bulunan Müdür Oğuz; “Eski binamız yıkıldığında yerine büyük bir proje gerçekleştirirsek okul olarak devam edecek. Gerçekleştiremediğimiz takdirde şehrimizde anaokulu ihtiyacımız olduğunu biliyoruz ve anaokulu olarak değerlendirme noktasında planlamalarımız var. Öğrencimizin, öğretmenimizin ve velilerimizin çok yoğun olarak gelip gittiği bir kurumuz. Öğrencilerimizle, velilerimizle el ele Denizli’deki başarıyı artırmak için, eğitim öğretimdeki çıtayı yükseltmek için çaba sarf ediyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. Amacımız; hizmetleri aksatmamak; vatandaşlarımızı, öğretmenlerimizi mağdur etmemek” diye konuştu.

“DENİZLİ EĞİTİMDE MARKA”

Denizli’nin eğitim alanında bir marka olduğunu vurgulayan Müdür Oğuz, şunları söyledi: “Denizli eğitimde bir marka haline geldi. İlk binin içerinde 38 öğrencimiz var ve onlarla gurur duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde onlarla birlikte ödül töreni yapacağız. Bu çocuklarımız bizim geleceğimiz. Merkezdeki ve ilçelerdeki okullarımız her anlamda oldukça güzel ve donanımlı. Başarı anlamında da oldukça iyi bir konumdayız. Eğitim-öğretim, önceliğimiz. Denizli’de eğitimdeki başarının sırrı; ilimizde iyi bir koordinasyonun olması.”

“DENİZLİ’DE 2023 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Eğitim alanındaki hedeflerden de söz eden Müdür Oğuz; “Emin adımlarla 2023 hedeflerine ilerliyoruz. Her okulda ortaokul, lise öğrencilerini 2023 vizyon belgesi doğrultusunda hazırlamak zorundayız. Her alanda çalışmalarımız ‘zirvede’ diyebilirim. Çocuklarımızın ilgi alanlarına, kabiliyetlerine göre daha iyi yetişmeleri için beceri atölyelerimiz var. Bütün okullarımızda var gücüyle beceri atölyeleri yapmaya çalışıyoruz. Okul müdürlerimiz yaz sezonu boyunca bunun hazırlıklarını yapıyor. Yapamayan okullarımız da var. Onlar için de çalışmalarımız devam ediyor. Bizim özel okullarla birlikte şu an bin 118 okulumuz var. Şu anda 390 civarı beceri atölyelerimiz var. Müdürlerimizle birlikte ‘çocuklarımızı nasıl daha iyi yetiştirebiliriz?’ diye planlar yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ’NİN OKULLARI DA BİR MARKA”

Denizli’deki okulların her anlamda kaliteli olduğunu vurgulayan Müdür Oğuz; “Tüm okullarımız teknoloji ile donatılmıştır. Bilgisayarlardan akıllı tahtalara, beceri atölyelerinden Z kütüphanelere öğrencilerimizin geleceği için her şey düşünülmüştür. Okullarda, dersliklerde, kütüphanelerde, kantinlerde, bilişim sınıflarında eksiklik görmeniz mümkün değildir. Değişmesi gerekenler var. Bir taraftan da bunların değişimini sağlıyoruz. Denizli’nin okulları da bir marka. Önümüzdeki günlerde 100’e yakın protokol imzalıyoruz. Meslek lisesi öğrencilerimizin daha iyi şekilde staj görüp, fabrikalarda stajını tamamlayıp daha sonra da okulu bitirdikten sonra işsiz kalmaması için gayret sarf ediyoruz. 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda elimizden geldiği kadar Türkiye’nin bir numarası olmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER