Mehmet Uğur Tatar; “Projelerimi dünyayı araştırarak hazırladım”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Haberin Merkezi’ programının konuğu olan Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Tatar, projeleri hakkında açıklama yaparak; “Şu an halkıma sunmakta olduğum projeleri 2013 yılında ve dünyayı araştırarak hazırladım” dedi.

Mehmet Uğur Tatar; “Projelerimi dünyayı araştırarak hazırladım”

Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Tatar, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp sunulan Haberin Merkezi Programı’na konuk oldu. Programda projeleri hakkında konuşan Tatar, projelerini dünyayı araştırarak hazırladığını dile getirdi. Tatar, “Şu an halkıma sunmakta olduğum projeleri 2013 yılında ve dünyayı araştırarak hazırladım. Denizlimizi ‘Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini nasıl taşıyabilirim?’ düşüncesiyle 1 yıl boyunca geceleri araştırdığım projelerdir” dedi.

“DÜNYANIN EN UCUZ TAŞIMACILIĞINI SUNACAĞIZ”

Ulusal gündemde de kendine yer bulan projelerinden biri olan ‘Kanal Denizli Projesi’ ile ilgili detaylar anlatan Tatar, “Dünyanın en modern limanını kuracağız. Ben 14 aydır Denizli’yi karış karış dolaşıyorum. Halkımız üretim ve fabrika istiyor. Halkımızın istediği o üretimi yapacak ve fabrikaları kuracak yatırımcıların olmazsa olmazı olan deniz yolu taşımacılığını bu proje ile onlara sunuyoruz. Bu sayede Denizli’ye otomotiv, makine, kimya, rafineri sanayi, lojistik, bilişim gibi sektörler de Denizli’ye gelecek” diye konuştu.

“DENİZLİ’DEKİ POTANSİYELİ DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIM”

Denizli’de denizin olmadığını vurgulayan Tatar; şunları söyledi: “Kentin ihracatı, deniz olan kentlerden daha ileride. Denizli’de deniz yok ama ihracatta 8’inciyiz. O zaman buradaki potansiyel değerlendirilmesi lazım. Cebinde 3 Kuruş olan ve fabrika kuran insanların olduğu kentte bunların değerlendirilmesi lazım. Siz bu fışkıran potansiyeli değerlendiremezseniz, yavaş ilerlersiniz. ‘Türkiye’de 81 il var. Bunların hepsine kanal mı açalım?’ denilecek. 81 ilde Denizli gibi girişimci ruhlu insanları bulamazsınız.”

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER