MİLLETVEKİLİ TİN: “2018, ‘TARİHİ BİR YIL’ OLARAK ANILACAK”

DRT Denizli Televizyonu ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programına konuk olan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 2018 yılının bir dönemin bitip bir dönemin başladığı bir yıl olarak anılacağının altını çizerek; “2018, ‘tarihi bir yıl’ olarak anılacak” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, DRT Denizli Televizyonu’nun ekran klâsiklerinden olan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Önümüzdeki 10 yıl sonra 2018 yılının, bir dönemin bitip bir dönemin başladığı bir yıl olarak anılacağının altını çizen Milletvekili Tin, 2018’in bu açıdan tarihi bir yıl olduğunu söyledi. Şahin Tin, “Artık Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle Türkiye’nin önü daha açık” diye konuştu.

“YASAYI HALK YAPIYOR”

Milletvekili Tin, muhalefetin; TBMM’nin işlevini kaybettiği, bir iş yapamadığı ve tek kişinin kararıyla ülkenin yönetildiği iddiasına da sert bir dille karşı çıktı. Şahin Tin, “Kendileri işin içindeler. Her kanun Meclis’e geliyor. Her milletvekilinin Meclis’e yasa tasarısı, teklifi ve önergeleri var. O zaman nasıl oluyor da Meclis acaba kendi gerçek görevini ya da yükümlülüklerini yerine getirmiyor gibi bir iddia içerisinde bulunabilirsiniz?” diye konuştu. Milletvekili olarak halkın içinde olduklarını ve aslında yasayı halkın hazırladığını belirten Milletvekili Tin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz oturup sanayicilerimizle, iş adamlarımızla, girişimcimiz ve halkımızla oturup konuşuyoruz. Onları dinliyoruz. Taleplerini, sorunlarını ve şikayetlerini not ediyoruz. Onların söylediklerini Meclis’e taşıyoruz. Aslında yasayı halk kendisi hazırlıyor. Biz burada onların vekili olarak onların istekleri doğrultusunda bunu Meclis’e getirip yasalaştırıyoruz. Şimdi bu sürece baktığımızda TBMM, kendi görevini ya da haklarını yitirmiş mi gözüküyor? Herhalde halkımız bunun kararını daha iyi verecektir”

“MUHALEFET; DEMOKRASİLERDE TAMAMLAYICI UNSURDUR”

Muhalefetin tanımını yapan Milletvekili Tin, “Onların demokrasi anlayışı sadece muhalefete tanınan özgürlüklerden müteşekkildir. Muhalefet nasıl yapılır Avrupa’ya Amerika’ya baksınlar. Muhalefet dediğimiz şey, demokrasilerde tamamlayıcı unsurdur. Ama bu Türkiye için maalesef geçerli değildir. Maalesef daha ülkenin menfaatleri noktasında, ortak paydada dahi muhalefetin adı yok” yorumunda bulundu.

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER