MİNİKLERİN 23 NİSAN GÖSTERİSİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

MİNİKLERİN 23 NİSAN GÖSTERİSİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Acıpayam’a bağlı Alaattin Mahallesi’nde düzenlenen 23 Nisan etkinliklerinde, öğrenciler tarafından gerçekleştirilen gösteriler, mahalle halkından tam not aldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta  olduğu gibi Denizli’nin ilçe ve mahallelerinde de büyük coşkuyla kutlandı. Acıpayam Alaattin Hacı Hasan Hüseyin Pekdemir İlkokulu’nda tören düzenlendi. Alaattinliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Okcan, Mahalle Muhtarı Bekir Akyürek ve mahalle halkı katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise; Acıpayam Alaattin Hacı Hasan Hüseyin Pekdemir İlkokulu Müdürü Huzeyfe Aksoy tarafından yapıldı. Müdür Aksoy, konuşmasında; “Egemenliği kayıtsız şartsız millete veren, bugüne dek insanların geliştirdiği en iyi yönetim şekli olan demokrasinin temelini oluşturan Millet Meclisi, daha kurtuluş savaşı sona ermeden 23 Nisan 1920’de açılmıştır. Milli iradenin temsil edildiği bu Meclis’te Türk milletinin gelişmesine engel olan kurumlar kapatılmış, milletimizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarılacak çok güzel kanunlar çıkarılmıştır” dedi. Yapılan konuşmanın ardından öğrencilerin hazırladığı; dans gösteriler, sandalye kapma yarışması ve halk oyunları gösteri sunuldu. Öğrencilerin performansı, mahalle halkından tam not aldı.

 

GÜRKAN GÖK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211