“Model Birleşmiş Milletler Konferansı” sona erdi

Kentte bir ilke imza atan ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okulları’nın organize ettiği ‘Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ sona erdi. Türkiye’nin dört bir tarafından konferansa katılan 200 lise öğrencisi, 4 gün boyunca belirledikleri ülkelerin sorunlarını ve çözüm önerilerini katılımcılara İngilizce olarak aktardı.

“Model Birleşmiş Milletler Konferansı” sona erdi

ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okulları’nın, kentte bir ilke imza atarak düzenlediği ‘Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ sona erdi.

4 gün süren ve Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonu olan konferansta; Türkiye’nin 4 bir tarafından 200 lise öğrencisi yer aldı.

Öğrenciler belirledikleri ülkelerin sorunlarını katılımcılara İngilizce olarak aktardı. Konferans kapsamında aktarılan sorunlara katılımcılarla birlikte çözüm yolları arandı.

Öğrencilerin hem diğer ülkeleri tanıma, ülkelerin sorunlarını anlama ve çözüm üretme ile yabancı dillerini geliştirme fırsatı yakaladığı konferansın son gününde ise kapanış seremonisi gerçekleştirildi.

Öğrencilerin teşekkür konuşması ile başlayan etkinlikte, konferans boyunca en iyi savunmayı yapan ‘delege’ rolündeki öğrencilere sertifikaları verildi.

Konferans öğrencilerin 4 gün boyunca paylaştığı eğlenceli anların yer aldığı videonun izlenmesiyle sona erdi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211