ODTÜ KOLEJİ’NDEN ‘2. AKIL OYUNLARI’NA DAVET

Denizli’deki tüm ana sınıfı öğrencileri ve velilerini ikincisini düzenledikleri ‘Akıl Oyunları’ etkinliğine davet eden ODTÜ Geliştirme Vakfı (GV) Özel Denizli İlkokulları ve Ana Sınıfı Sorumlusu Havacan Berke, etkinliğin amacının çeşitli oyunlarla öğrencilerin stratejik düşünmelerinin sağlanması olduğunu söyledi.

ODTÜ KOLEJİ’NDEN ‘2. AKIL OYUNLARI’NA DAVET

‘ODTÜ Koleji Akıl Oyunları’ etkinliğinin ikincisi 16 Aralık Pazar günü ODTÜ Geliştirme Vakfı (GV) Özel Denizli Okulları Kampüsü’nde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Saat 12:00’de başlayacak olan etkinlikte; ana sınıfı çağındaki öğrenciler; hızlı bardaklar, kule, ring sup, q bitz juniour, block budies gibi oyunlar oynayacak ve çeşitli kazanımlar elde edecek. Etkinliğin amacı, kazanımları ve detayları hakkında açıklalar yapan ODTÜ GV Özel Denizli İlkokulları ve Ana Sınıfı Sorumlusu Havacan Berke, “Ana sınıfı öğrencilerine yönelik (2013,2014 ve 2015 doğumlu) düzenlediğimiz ‘Akıl Oyunları’ adlı etkinliğimizin ikincisini düzenliyoruz.

Akıl Oyunları, çocuğa hızlı düşünme becerisi verir. Çocuğun,  karar verme yetisini ve problem çözme stratejilerini geliştirmesini sağlar. Çocuklarda oyunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Geçen seneki etkinliğimizde çocuklar ve aileler çok memnun oldu. O yüzden bu yıl tekrar düzenlemek istedik. Etkinliğimizde, çocuklar ve aileleri kendi yaşlarına uygun istasyonlarda oyunlar oynuyorlar. Böylelikle hem keyifli ve kaliteli zaman geçirmiş hem de okulumuz hakkında fikir sahibi oluyorlar. Kontenjanımız sınırlı olduğu için katılacak davetlilerimizin internet sitemiz olan www.odtugvo.k12.tr  adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Okulumuzun kampüsünde bulunan kapalı spor salonunda gerçekleşecek olan etkinliğimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER