ODTÜ’DE 2’NCİ AKIL OYUNLARI TURNUVASI

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları tarafından ‘Akıl Oyunları Turnuvası’nın bu yıl 2’ncisi gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında 100 anaokulu öğrencisi, aileleriyle oyun oynayarak eğlenceli zaman geçirdi.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları, anasınıfı çağındaki öğrencilerde stratejik ve hızlı düşünme, problem çözebilme, mantık yürütme gibi becerilerin artması amacıyla geçen yıl başlatılan Akıl Oyunları Turnuvası’nın bu yıl ikincisini gerçekleştirdi. Okulun kapalı spor salonunda düzenlenen etkinliğe; 100 anaokulu öğrencisi ve aileleri katıldı. Etkinliğe katılan çocuklar ve velileri hızlı bardaklar, kule, ring sup, q bitz juniour, block budies gibi oyunlar oynayarak yaklaşık bir buçuk saat boyunca eğlenceli zaman geçirdi. Turnuvanın sonunda öğrenciler madalya ile ödüllendirildi.

“TURNUVAMIZ TAMAMEN OYUN AMAÇLI”

Etkinlik hakkında bilgiler veren ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları Anasınıfı Zümre Sorumlusu Burcu Yavaşal; “Akıl Oyunları Turnuvamız tamamen oyun amaçlı. Okul öncesi öğrencilerine yönelik bir çalışma. Etkinliğimizde, çocuklar ve aileleri kendi yaşlarına uygun istasyonlarda oyunlar oynuyorlar. Böylelikle hem keyifli ve kaliteli zaman geçirmiş hem de okulumuz hakkında fikir sahibi oluyorlar. Biz beyin gelişiminin 0-6 yaş arasında yüzde 70’inin tamamlandığı bilinci ile ne kadar akıl jimnastiği yapılırsa çocuklar üzerinde o kadar etkili olacağı düşüncesiyle bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Ailelerin bu tür uygulamaları yapması ve önem göstermesi için de çaba gösteriyoruz. İkinci kez Akıl Oyunları etkinliğimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

“TÜM ÇOCUKLARIMIZI VE AİLELERİNİ BEKLERİZ”

Geleneksel hale getirilen etkinliğin tüm anasınıfı düzeyindeki çocuklara ve velilerine açık olduğunu söyleyen Yavaşal; “Gelecek yıl da etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Güzel bir amaca hizmet ettiğimizi düşünüyoruz. Etkinliğimiz tüm okul öncesi çocuklarımıza ve ailelerine açıktır. Gelecek yıl ki etkinliğimize de herkesi bekleriz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- DEVRİM ÇETİN

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER