“Okul öncesi eğitim önemli ve her çocuk için gereklidir”

Okul öncesi eğitimin öneminden söz eden Mini Akademi Çocuk Evi Kurucusu Ayşenur Tıkıroğlu; “çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen, yeni ürünler yaratabilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen özerk bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır. Okul öncesi eğitim önemli, gerekli ve her çocuk için sağlanmalıdır” diye konuştu.

“Okul öncesi eğitim önemli ve her çocuk için gereklidir”

İyi yetişmiş nesiller hedefiyle eğitim alanında büyük bir başarıya sahip olan Denizli’de okul öncesi eğitimin önemi de yüksek seviyede biliniyor. Mini Akademi Çocuk Evi de eğitim alanında geçtiğimiz 2018 yılı Eylül ayında, Servergazi Mahallesi 421 sokakta eğitim hayatına başladı. Mini Akademi Çocuk Evi, yeni eğitim öğretim yılı ve yaz okulu dönemi için kayıt almaya başladı. Okul öncesi eğitimin öneminden bahseden Mini Akademi Çocuk Evi Kurucusu Ayşenur Tıkıroğlu; “Biz geçtiğimiz Eylül Ayı’ndan bu yana 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyoruz. Okul öncesi dönem gerçekten çok önemli. Çocuğun bedensel, psikolojik, sosyal, zihinsel ve duyusal açıdan gelişiminin tamamlandığı bir dönem. Bu yüzden bu süreç çok önemli ve biz de bu dönemi öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisi içerisinde en iyi şekilde tamamlamaya çalışıyoruz. Aile ve eğitimci işbirliği ile gerçekleşen okul öncesi eğitim; çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen, yeni ürünler yaratabilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen özerk bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır. Sonuç olarak; okul öncesi eğitim önemli, gerekli ve her çocuk için sağlanmalıdır” diye konuştu.

“OKUL ÖNCESİ EĞİTİM OLUMLU KATKI SAĞLIYOR”

Okul öncesi eğitimin çocuklara sağladığı yararlardan da bahseden Tıkıroğlu; “Özellikle dil gelişiminde biz Mini Akademi olarak Eylül Ayı’ndan itibaren öğrencilerimizde çok büyük bir gelişme kaydettik. Hiç konuşmayan ya da konuşmayan çocuklarımız artık konuşmaya başladılar. Bu sebeple okul öncesi eğitim gerçekten ciddi bir fayda sağlıyor. Yine sosyal açıdan arkadaşlarıyla paylaşmayı, iletişim kurmayı öğreniyorlar. Birçok yönden okul öncesi eğitim çocuklara birden fazla alanda olumlu katkı sağlıyor. Okul öncesi eğitim çocuğun, okula ve eğitime adım attığı bir dönem. Genellikle bu dönemi kötü geçiren çocuklar ileriki eğitim hayatlarında okuldan soğuyorlar, gitmek istemeyebiliyorlar. O yüzden okul öncesi dönemde çocuğa okul, sevdirerek, eğlendirerek öğretmeyi amaçlar. Küçük yaş gruplarında oyun temelli bir öğrenme dönemi sağlanırken, büyük yaşlarda ise daha okuma-yazmaya yönelik öğrenme dönemi sağlanmalı. Biz de bu doğrultuda okulumuzda eğitim veriyoruz ve çocuklarımızı daha özgüvenli yetiştiriyoruz” dedi.

“ERKEN KAYIT DÖNEMİMİZ BAŞLADI”

Erken kayıt döneminin başladığının altını çizen Tıkıroğlu; “Yaz okulumuzda daha çok bahçe etkinlikleri yapıyoruz. Özellikle fen ve doğa çalışmaları yapacağız. Havaların ısınması ile birlikte çocuklarımızın mümkün olduğunca dışarda yapılabilecek ve onların gelişimine katkı sağlayacak eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Eylül döneminde de yine normal eğitim-öğretim dönemimize başlayacağız. Hatta bu dönemde bile aileler kayıt işlemi yaptırıp çocuğunun eğitimine başlayabilir. Ayrıca bu ay sonuna kadar da erken kayıt indiriminden faydalanmaları için aileleri okulumuza davet ediyorum. Kayıt için geldiklerini düşünmesinler zaten. Gelip okulumuzu görsünler, verilen eğitime burada şahit olsunlar daha sonra karar versinler. Çünkü bir çocuğun gelişimi her şeyin önünde gelir. Doğru eğitim alması o çocuğu iyi yetişmiş bir birey olarak hayata hazırlar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER