Pamukkale Turizm iflas mı etti? Konkordato istemişti, Pamukkale Turizm’e çalışma izni verildi!

Denizli ve Ege’nin 57 yıllık marka ulaşım şirketlerinden Pamukkale Turizm’e, İzmir Ticaret Mahkemesi’nin verdiği iflas kararından sonra İzmir İflas Müdürlüğü’nün çalışma izni verdiği açıklandı. Pamukkale Turizm İzmir Sorumlusu Tunca Başkan, “Şirketimiz bir yıl içerisinde 15 milyon yolcuya hizmet veriyor. Pamukkale Turizm’de 3 bin 500 kişi istihdam edilmektedir. Tekerleklerimiz döndüğü sürece, çaycısı, lastikçisi, benzincisi ve buna benzer görünmeyen 50 bin kişinin ekmek kapısıyız” dedi.

Pamukkale Turizm iflas mı etti? Konkordato istemişti, Pamukkale Turizm’e çalışma izni verildi!

Denizli ve Ege’nin 57 yıllık marka ulaşım şirketlerinden Pamukkale Turizm’e, İzmir Ticaret Mahkemesi, iflas kararı vermişti. Bu kararın ardından İzmir İflas Müdürlüğü’nden Pamukkale Turizm’e çalışma izni verildiği açıklandı. Pamukkale Turizm İzmir Sorumlusu Tunca Başkan, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel yaptığı açıklamada Pamukkale Turizm’in içine düştüğü mali darboğazı anlattı. Başkan, “Şirketimiz EURO olarak ciddi bir yatırım yaptı. Şirketimiz, ABD’nin ve dış güçlerin ülkemize dayattığı ve yaşattığı 3 aylık ekonomik sıkıntıda mali bir darboğaza girdi. Mahkemeden 3 aylık geçici bir süre istedik ve bu süre bize tanındı. Sürenin sonunda mahkeme iflas kararı verdi. Tekrar süreyi uzatabilir veya bilirkişiden rapor isteyebilirdi. Mahkemenin verdiği karara saygılıyız. İzmir İflas Müdürlüğü firmamıza çalışma izni verdi. Şuanda hizmetlerimizde bir aksama yoktur. Biz iflas kararı için bir üst mahkemeye itirazda bulunacağız. Kararın düzeltileceğine inanıyoruz. Şirketimiz bir yıl içerisinde 15 milyon yolcuya hizmet veriyor. Pamukkale Turizm’de 3 bin 500 kişi istihdam edilmektedir. Tekerleklerimiz döndüğü sürece, çaycısı, lastikçisi, benzincisi ve buna benzer görünmeyen 50 bin kişinin ekmek kapısıyız. Seferlerimizde aksama yoktur. Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

SOSYAL MEDYADAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Pamukkale Turizm, sosyal medyadan seferlerinin devam edeceğine dair açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KAMUOYUNUN BİLGİLERİNE SUNARIZ”

Ülkemizin ulusal bir değeri olarak, sizleri sevdiklerinize ulaştırmaya devam etmek üzere çabamızı sürdürmekteyiz. Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacı ile gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir. Seferlerimizde  hiçbir değişiklik olmayıp, bu döneme özel faaliyet iznimiz alınmıştır. Tüm çalışmalarımız normal seyrinde devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de standartlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Sevgi ve güvenle bizi yıllardır bizi tercih eden tüm yolcularımızın bizleri bırakmayacaklarına inancımız tamdır. Destekleriniz için teşekkürler. SAYGILARIMIZLA. PAMUKKALE TURİZM YÖNETİM KURULU”

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil YOLCU
Halil YOLCU - 2 yıl Önce

Hizmetin devamına sevindim inşAllah en kısa zamanda sıkıntıdan çıkarsınız Denizli'nin güzide marka firmasının sıkıntılı durumda olması hele iflası bizleri üzdü

Erdinç Mekü
Erdinç Mekü - 2 yıl Önce

İlk haberi duyduğumda çok üzülmüştüm izmir imarınızın simgesi nasıl konaktaki saat kulesi ise pamukkale bir simgedir izmirde ben şahsım olarak çok memnun oldum çok kişi ekmek yiyor pamukkale sayesinde inşAllah bu kötü günler gelip geçer ve pamukkale hayırlısıyla yoluna devam eder hayırlı yolculuklar pamukkale yolun acık olsun

SIRADAKİ HABER