“Pamukkale’de bayram doluluğu; yüzde 95”

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Pamukkale’deki otellerin doluluk oranlarını açıklayan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, özellikle yabancı turistlerin Beyaz Cennet’e ilgi gösterdiğini belirterek, yüzde 95 oranında doluluk olduğunu söyledi.

“Pamukkale’de bayram doluluğu; yüzde 95”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Pamukkale’deki otellerin doluluk oranlarına ilişkin açıklama yaptı. Denizli’nin Beyaz Cenneti’ne özellikle yabancı turistlerin ilgisi olduğunu belirten Başkan Şen; “Bayram öncesinde Pamukkale’deki otellerimizde yüzde 95 oranında doluluk olduğunu görüyoruz. Özellikle yabancı misafirlerimizin Pamukkale’ye yoğun ilgisi var. Bu ilgi azalmadan devam ediyor. Uzun tatillerde yerli misafirlerimizin de tatil ihtiyaçları oluyor. Özellikle sahil yörelerine geçerken Denizli’ye uğruyorlar. Günübirlik ya da konaklamalı olarak bölgemizde kalıyorlar. Pamukkale’yi ziyaret ediyorlar” dedi.

“SAYFİYE YERLERİNİN 4’TE 1’İ FİYATINA PAMUKKALE’DE TATİL”

Otellerdeki konaklama ücretlerinde geçtiğimiz yıla göre bu yıl biraz daha artış yaşandığını söyleyen Başkan Şen; “Şehir merkezine baktığımız zaman geçen yılla çok büyük bir fark yok. Pamukkale Bölgesi’ndeki fiyatların bir kısmının arttığını görüyoruz. Bu da maliyetlerle alakalı. Bir sayfiye yerine göre baktığımız zaman oradaki fiyatların 4’te 1’i fiyatına Pamukkale’de kalabilirler, tatillerini yapabilirler, en iyi yerde yemeklerini yiyebilirler. Nitelikli bir tatil yapabilirler. Çünkü tatil sadece deniz, kum, güneş değildir. Kültürel açıdan da tatil yapılıyor. Pamukkale’de havuza girebilirler, termal sulara girebilirler. Pamukkale’yi, Laodikya’yı dolaşabilirler. Biz tüm vatandaşlarımızı Denizli’ye bekliyoruz” diye konuştu.

“BAYRAM TATİLLERİ, YILIN BAŞINDA İLAN EDİLMELİ”

Bayram tatillerine yönelik hükümete çağrıda bulunan Başkan Şen, şunları aktardı: “Bayram tatillerinin son güne bırakılmadan yılın başında ilan edilmesi; 9 günse 9 gün kalması vatandaşlarımızın bayram tatilini planlaması için daha doğru olacaktır. Son güne kalması yabancı misafirlerimizin çok yüksek fiyattan tatil yapmalarına neden oluyor. Bu durumdan hem tatilciler hem de turizm işletmecileri mutsuz oluyorlar. O yüzden hükümetimiz bu kararları yılın başında alırsa hem kamuda hem de özel sektörde çalışanlar aynı anda tatil yapma fırsatı bulur. Bu sayede turizme daha iyi katkı sağlanır. Aynı zamanda vatandaşlarımız tatil programlarını daha nitelikli yapabildikleri için daha uygun tatil fırsatları yakalayabilirler.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211