PAÜ'DE 'AFRİN HAREKATI' KONUŞULDU

PAÜ'DE 'AFRİN HAREKATI' KONUŞULDU

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından ‘Vatan Savaşı’nda Afrin Harekatı’ adlı seminer düzenlendi. Eski Hava Tümgenerali ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Beyazıt Karataş ve Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Cem Dikmen seminere konuşmacı olarak katıldı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afri’nde yürüttüğü ‘Zeytin Dalı’ operasyonu ile ilgili ‘Vatan Savaşı’nda Afrin Harekatı’ adlı bir seminer gerçekleştirdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminer; Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda düzenlendi. Eski Hava Tümgenerali ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Beyazıt Karataş ve Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Cem Dikmen seminere konuşmacı olarak katıldı.

KARATAŞ: “TECRÜBELERİMİZİ GENÇLERİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ”
Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı’ operasyonu hakkında konuşan Eski Hava Tümgenerali ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Beyazıt Karataş, “ Bu seminerde gençlerimizle birlikte Afrin Harekatı’nda Türkiye’nin haklılığı ve neden ‘Afrin Harekatı’nı yapmak zorundayız? Bunları açıklamaya çalışacağız. Ortaya koyacağımız deliller ve belirtiler Türkiye’nin ‘Afrin Harekatı’nı yapmak zorunluluğu ve bunu yaparken de Türkiye’de birlik ve beraberliğin nasıl olacağına dikkat çekeceğiz. Tecrübelerimizi gençlerimizle paylaşacağız” dedi.

DİKMEN:“TÜRK GENÇLİNE DE GÖREVLER DÜŞÜYOR”
Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Cem Dikmen, “Bizler ‘Zeytin Dalı’ harekatının nasıl değerlendirilmesi gerektiğini aktaracağız. Mehmetçiğimiz bir hareket gerçekleştiriyor. Türk gençliğine de belli başlı görevler düşüyor. Bu görevlerin neler olduğunu ve bundan sonraki süreçte de harekata karşı tavrın neler olabileceğini aktarmaya çalışacağız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER