PAÜ’NÜN YENİ YILDIZI HUKUK FAKÜLTESİ OLDU

PAÜ’den yapılan yazılı açıklamada; “2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alan PAÜ Hukuk Fakültesi’nin 82 kontenjanının tamamı dolmuştur. Bölümün taban puanı 384,077’lik yüksek bir puan oldu. Sıralama olarak da yaklaşık ilk 30 binde bulunan öğrenciler bölümümüzü seçmiştir” denildi.

1992 yılında kurulan Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ), yeni bir fakülte daha kapılarını eğitim öğretim dönemine açmaya hazırlanıyor. 2016 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan PAÜ’nün 16’ncı fakültesi olan Hukuk Fakültesi, 2018-2019 eğitim öğretim dönemine 82 öğrenci ile start verecek. DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Haberin Merkezi Programı’nın konuğu olan Denizli Barosu eski Başkanı Adil Demir, yeni açılan fakülte hakkında açıklama yaptı. Demir, “Bu sene Denizli’de Pamukkale Üniversitesi bünyesinde Hukuk Fakültesi kuruldu. Öğrenci kabul etti. 82 tane gencimiz bu sene Denizli’de Hukuk Fakültesi’nde öğrenimine başlayacak. Bu yıl ilk kez öğrenci alan fakültenin yüksek puan alan 82 öğrenci ile kapılarını açacak olması Denizli adına ayrı bir sevinç oldu. Çünkü Denizli bir cazibe merkezi. Denizli’de okumak ayrıcalıktır. Üniversite’de Hukuk Fakültesi kurulduğuna göre Bölge Adliye Mahkemesi’nin de Denizli’ye gelmesi, kentimizde hukukçu meslektaşımız çoğalacağına göre pastanın payının büyütülmesine katkı koyacak büyük projeler koymanız lazım” dedi.

“İLK 30 BİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLER BÖLÜMÜMÜZÜ SEÇMİŞTİR”
PAÜ’den de yapılan yazılı açıklamada; “2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alan Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 82 kontenjanının tamamı dolmuştur. Bölümün taban puanı 384,077’dir. Sıralama olarak da yaklaşık ilk 30 binde bulunan öğrenciler bölümümüzü seçmiştir. Taban puanlara göre değerlendirme yapıldığında PAÜ, devlet üniversitelerinde açılan Hukuk programları arasında 23’üncü sırada yer almaktadır. Tüm üniversitelerde açılan 189 hukuk programı arasında da 59’uncu sıradadır” denildi. PAÜ Hukuk Fakültesi’nde 1 Profesör, 2 Doçent, 5 Öğretim Üyesi, 22 Araştırma görevlisi görev alacak.

TOLGA ALP DÜZGÖREN  

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER