Polisin şafak operasyonu değil, Denizli'de sokak köpeklerinin “Kedi evi baskını”

Denizli’de sokak köpekleri, sokak kedilerinin yuvası haline gelen kedi evlerine saldırdı ve adeta bir “şafak operasyonu” yaptı. Kızgın köpekler; kedi yuvalarındaki tüm örtü, yastık ve çarşafları dışarı attı, dağıttı, kırdı ve kedi evlerini talan etti. Sokak köpeklerinin bu baskınından güvenlik kameralarına yansıyan kareler ise izleyenleri şaşırttı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde 1 Şubat Cuma sabahı saatler 04.42’yi gösterdiğinde enteresan bir baskın ve operasyon vardı. Sakın yanlış anlaşılmasın, bu bir polis, güvenlik ve asayiş operasyonu değildi. Bu kez operasyon; sokak köpekleri tarafından, hayvansever gazeteciler tarafından imal edilen ve çalıştıkları işyeri olan DRT Denizli binası önüne konulan kedi evlerine yönelik gerçekleştirilen bir baskındı.. Denizli’de sokak köpekleri, sokak kedilerinin yuvası haline gelen kedi evlerine adeta bir “şafak operasyonu” yaptı. Kızgın köpekler; kedi yuvalarındaki tüm örtü, yastık ve çarşafları dışarı attı, dağıttı, kırdı ve kedi evlerini adeta talan etti. Sokak köpeklerinin bu baskınından güvenlik kameralarına yansıyan kareler ise izleyenleri şok etti, şaşırttı.

Yayın organlarında sık sık haber olarak karşılaştığımız “sokak hayvanlarına şiddet ve kötü muamele örneklerinden öykü ve görüntüler”, Denizli’de bu kez adeta geleneksel “kedi-köpek düşmanlığının” ilginç bir örneği olarak karşımıza çıktı. Denizli’nin Saraylar Mahallesi’nde DRT Denizli çalışanı gazeteciler Zafer Güvenç ve Mülayim Cengiz sabah mesaiye geldiklerinde, geçtiğimiz aylarda sokak kedileri için TV binası önünde oluşturdukları kedi evlerinin saldırıya uğradığını, yuvaların dağıtıldığını ve talan edildiğini gördü. Hemen kurumun güvenlik kamerası kayıtlarını izleyen gazeteciler 1 Şubat Cuma günü sabaha karşı 04.42 sıralarında 3 sokak köpeğinin kurum önüne gelerek, kedi evlerine saldırdıklarını, yuvalardaki eşyaları dışarı çıkardıklarını ve kedi kulübesini dağıttıklarını tespit etti. Ayrıca köpek baskını sırasında yuvanın içinde uyuyan bazı kedilerin olduğu ve korkudan dışarı kaçamadıkları da belirtildi.

DRT Denizli Yayın Ekibinden Gazeteciler Zafer Güvenç ve Mülayim Cengiz, “Sabah kanala geldiğimizde binanın n kısmında bulunan kedi evlerinin dağınık, kırık ve talan edilmiş olduğunu görünce şaşırdık kaldık. Sokak kedileri için oluşturduğumuz bu yuvayı kim bu hale getirebilir ki diye düşündük. Olayı anlamaya, çözmeye ve bunu kimin yaptığını öğrenmeye çalıştığımız için hemen; geceden itibaren olan tüm güvenlik kamerası kayıtlarını izledik. Ancak görüntüler karşısında şok olduk. Bizim kedi evlerine sokak köpekleri saldırmıştı. 3 sokak köpeği aniden ortaya çıkıyor, kedilerin kaldığı yuvalara saldırıyor ve yuvaları adeta dağıtıyordu. Bu saldırıdan görüntüler an be an güvenlik kameralarınca kaydedilmişti. Kendi aramızda espri ile bu saldırıya ‘köpeklerin şafak operasyonu’ adını koyduk” dediler.

Öte yandan Denizli’de köpeklerin neden böyle bir saldırı gerçekleştirdiği konusu ise merak konusu, haline geldi. Bu arada güvenlik kayıtlarında kedi yuvalarının içinden saldırı esnasında herhangi bir kedinin dışarı çıktığı da görülmedi. Baskın ve saldırıya uğrayan kedi yuvaları ardından DRT Denizli çalışanları tarafından düzeltildi ve eski haline getirildi.

MÜLAYİM CENGİZ - ZAFER GÜVENÇ

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211