Sağınç; “8 ayda küçük dokunuşlar yaptık, büyük gönüller aldık”

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel seçim çalışmalarını aktaran Kale Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Salih Sağınç; “8 aydır gönüllere girebilmek için çalıştık. Sadece 8 ayda 32 mahallemizden 15’ine kilit parke döşeme işlemi gerçekleştirdik. Biz küçük dokunuşlar yaptık ama büyük gönüller aldık” dedi.

Kale Belediye Başkanı ve AK Parti Kale Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Sağınç, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. 31 Mart Yerel Seçimleri için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Başkan Sağınç; “Sadece seçim için değil, vatandaşımız için daima çalışıyoruz. Hem belediyecilik anlamında hem de önümüzdeki 31 Mart süreci ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sadece 31 Mart için değil, biz vatandaşlarımızın memnuniyeti için koşturuyoruz. Düşüncemiz hiçbir zaman ‘ben’ merkezli değil; olaylara ‘biz’ olarak bakıyoruz. Her bireyimiz bizim için önemli. Biz onların memnuniyeti ve yaşam standartlarını yükseltmek için çalışıyoruz. Gönülleri almak için koşturuyoruz. 32 mahallemizin her birinde her hemşerimizle çok sıkı sevgi bağımız var. Bunları daha da güçlendirmek için uğraşıyoruz. En uç mahallemizde oturan vatandaşımıza ulaştığımızda da büyük bir sıcakkanlılıkla karşılaşıyoruz. Onların yüzlerindeki o ışıltı bizleri sevindiriyor” dedi.

“GECEMİZ GÜNDÜZÜMÜZ KALELİLER İÇİN”

“Kale gibi güzel bir ilçeye belediye başkanı olarak aday gösterilmek gurur verici” diyen Başkan Sağınç, sözlerine şöyle devam etti: “İsmim açıklandığında sahneye çıkarken dünyanın en gurur verici olayıydı. Çünkü herkes sizi bu göreve layık görüyor, sizin yapabileceğinize inanıyor ve o sahneye çağırılıyorsunuz. O yüzden belediye başkan adaylığını bizlere layık gören herkese teşekkür ediyorum. 10 yıldır belediye başkanlığı görevini yürütüyorum. 2009-2014 yılları arası Kale Gölbaşı Beldesi’nde belediye başkanlığı yaptım. Orası benim için bir nevi çıraklık dönemiydi. Orada belli bir tecrübe kazandık. Belediye başkanlığı zor bir görevdir. Çünkü bütün hemşerilerinizin hakkını, hukukunu korumanız ve savunmanız gerekiyor. Gecenizi gündüzünüze katmanız gerekiyor. Ben kendi adıma gereken özveriyi gerçekleştiriyorum. Bizler Kaleli hemşerimiz için varız. Gecemiz gündüzümüz, yazımız kışımız Kaleliler için. Bıkmadan usanmadan koşturacağız. Kale’nin layık olduğu noktalara gelmesi için elimizden geleni yapacağız.”

“KÜÇÜK DOKUNUŞLAR YAPTIK, BÜYÜK GÖNÜLLER ALDIK”

8 aydır Kale Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Sağınç, hayata geçirmiş olduğu çalışmaları şu sözlerle dile getirdi: “8 aydır hep gönül belediyeciliğinden bahsettik. Hep gönüllere girebilmek için çalıştık. Kale’nin her mahallesinde, sokağında yıllardır dokunulmamış, bakılmamış küçük dokunuşlar yaptık. Karşıdan bakanlar için çok küçük şeyler olabilir. Ama orada yaşayan vatandaşlarımız için yıllardır söyleye söyleye bıktıkları konular. Biz bunları gidermeye çalıştık. Sadece Kale’de 8 ayda 32 mahallemizden 15’inde kilit parke döşeme işlemi gerçekleştirdik. Bu sürede Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın çok büyük destekleri oldu. Bir kısmında biz Kale belediyesi olarak personellerimizle, iş makinelerimizle, ekipmanlarımızla çalıştık. Geçmişte yoğun bir çalışma yapılmış olsa, işbirliği sağlanmış olsa 2 yılda hepsinin bitmesi gerekirken ertelenmiş hizmetlerdi. Biz küçük dokunuşlar yaptık ama büyük gönüller aldık.”

PINAR ÇANKAYA-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211