SAĞLIĞI DOĞADAN; TAZE SEBZESİ SERADAN

SAĞLIĞI DOĞADAN; TAZE SEBZESİ SERADAN

Wellness Spa ve Kür Merkezi, Kükürtlü Gaz Banyosu, Masaj, Kese, Jakuzi ve çamur banyosu gibi birçok farklı hizmetleri sunan Umut Termal Otel, müşterilerine taze sebze sunmak amacıyla sera oluşturdu.

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nin Kokar Hamam Mevkii’nde bulunan Umut Termal Otel, müşterilerine; Wellness Spa ve Kür Merkezi, Kükürtlü Gaz Banyosu, Masaj, Kese, Jakuzi ve çamur banyosu gibi birçok farklı hizmetleri sunmaya devam ediyor. Yarım pansiyon olarak hizmet veren otelde; sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de veriliyor. Türk ve dünya mutfağından tatlar yer aldığı menüde kullanılan domates, biber, patlıcan, salatalık ve biber; yine otel bünyesinde oluşturulan seradan üretiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Umut Termal Otel’in Genel Müdür Yardımcısı Adem Kaya, otelde ihtiyaçları olan sebzeleri serada yetiştirdiklerini söyledi. Kaya, “Seramızda mutfak ihtiyacımız olan sebzeleri yetiştiriyoruz. İhtiyaç fazlası ürünleri de pazarcılara satışı yapıyoruz. Otel müşterilerimiz, domates, biber, patlıcan, salatalık ve biberi seradan kendileri toplayıp, kendi salatalarını ve söğüşlerini yapmaktadırlar. Müşterilerimiz sofralarına gelen sebzelerin organik olduğunu biliyor ve gönül rahatlığıyla yiyor” diye konuştu.

Sağlık turizmi için otele gelen müşteriler, otel bünyesinde oluşturulan 7 bin metrekarelik serada dileyenler ürünleri toplamanın keyfini de yaşıyor. Kendi yiyecekleri sebzeleri toplamanın çok hoş olduğunu belirten müşteriler, sebzelerin serada nasıl yetiştiğini görmenin daha da mutlu ettiğini dile getirdiler. Ürünlerin organik olmasının da çok iyi olduğunun altını çizen müşteriler; “hem sağlığımız kavuşurken, hem de sağlıklı besleniyoruz” diye konuştu.

 

MUHAMMET KARAÇAY- OZAN AKAKÇA 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211