SAMSUNLU ALİ RIZA BİLAL, DENİZLİ'DE SAĞLIK BULDU

SAMSUNLU ALİ RIZA BİLAL, DENİZLİ'DE SAĞLIK BULDU

Bacaklarındaki damarların tıkanık olması nedeniyle ayaklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya gelen Samsunlu fındık üreticisi 56 yaşındaki Ali Rıza Bilal, kız kardeşinin yanına ziyarete geldiği Denizli’de, Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde sağlığına kavuştu. Koltuk değnekleriyle girdiği hastanede yürümeye başlayan Bilal, “Buraya tavsiye üzerine geldim. Bana hayat verdiler” dedi.

Bacaklarındaki damarların tıkanık olması nedeniyle Samsun ve Ankara’da gittiği hastanelerde derdine derman bulamayan ve bütün ümitleri tükenen Samsunlu fındık üreticisi 56 yaşındaki Ali Rıza Bilal, kız kardeşinin yanına ziyarete geldiği; Denizli’de sağlık buldu. Samsun’un Ayvacık İlçesi’nde yaşayan ve Denizli’ye kız kardeşi Saliha Özyazıvı ve eniştesi İsmet Özyazıcı’nın ziyaretine gelen Bilal, son olarak tavsiye üzerine Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne başvurdu. Özel Denizli Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Burak Tamtekin tarafından yapılan operasyonda; sağ omzundaki atardamardan kasığına yarı suni, yarı canlı materyaller içeren biyolojik damardan by-pas yapıldı. Yapılan suni damar bacaklarındaki damarlarla değiştirilerek; sağlığına kavuşturuldu.

TAMTEKİN: “BACAK DAMARLARINDA TIKANIKLIK VARDI”
Ali Rıza Bilal’ın hastanelerine geldiğinde durumunun çok kritik olduğunu açıklayan Özel Denizli Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Burak Tamtekin, “ Ali Rıza Bey bacak damarlarında tıkanıklık şikayetiyle hastanemize geldi. Daha önce karnındaki iki ana damardan, iki bacağına suni damar operasyonu geçirmiş. Belli bir süre sonra bu damarlar tıkanmış. Tıkandıktan sonra hastamızın ayaklarında ağrılar başlamış. Bununla birlikte yol yürüme mesafesi kısalmış ve akabinde ayaklarında morarmaya varan bir durum söz konusuydu” dedi.

“YARI SUNİ-YARI CANLI DAMAR YERLEŞTİRDİK”
Hastanın durumu ve yapılan operasyon hakkında açıklama yapan Özel Denizli Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Burak Tamtekin, “Karnındaki suni damarların tıkanması bize farklı bir strateji üretmemize neden oldu. Ali Rıza Bey’in önce sağ omzundaki atardamardan kasığına yarı suni, yarı canlı materyaller içeren biyolojik damarımızdan by-pas yaptık. Eğer ki bu operasyonda da suni damar kullansaydık. Onunda tıkanma olasılığı vardı. Şu anda Ali Rıza Bey bastonla geldiği hastanemizden yürüyerek ayrılacak seviyeye geldi” ifadelerini kullandı.

“İSTEDİĞİ AKTİVİTELERİ YAPABİLECEK”
“Diğer sağlık merkezlerinden Ali Rıza Bey’e hastalığının bu şekilde devam etmesi halinde ayağının kesileceği söylenmiş” diyen Op. Dr. Tamtekin, şunları söyledi: “Biz burada önce ameliyat tedavisi, sonrasında ise serum tedavisi gerçekleştirdik. Şu anda sağ taraf ile ilgili bir sıkıntımız yok.  Sol tarafta da bir operasyon gerçekleştireceğiz. Devam eden süreçte de gözetim altında tutacağız ve 2-3 gün içerisinde memleketine göndereceğiz. Eskiden yaptığı aktiviteleri de yapabilecek.”

BİLAL: “BAŞKALARI KESMEK İSTEDİ, BURADA BANA CAN VERDİLER”
Sağlığına kavuştuğunu söyleyen ve Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne çok teşekkür eden 56 yaşındaki Ali Rıza Bilal, “Birçok yere tedavi olmak için gittim ancak bir sonuç alamadım. Hayatımdan bıkmış ve çok yorulmuştum. Artık ayağımı kestirmek istiyordum. Tam bu noktada kız kardeşim ve yeğenlerim Özel Denizli Tekden Hastanesi’ni tavsiye ettiler. Buraya geldikten sonra hayatım değişti. Doktorumuz Burak Tamtekin’e ayağımı gösterdiğimde ‘ayağını kurtaracağım’ dedi. Bana dünyaları verdi. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Diğer doktorlar beni kesmeye kalktılar, burada ise can verdiler. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

“BENİ YENİDEN HAYATA BAĞLADILAR”
Sağlığına tam olarak kavuştuğunda halı sahada top oynayabileceğini belirten Bilal, “5 metre yürüyemiyordum. Kesilmeyen bir yerim kalmadı. Sigarayı içmesinler. Sigara içeceğime kafama kurşun sıkarım. Doktoruma da söz verdim artık sigarayı içmiyorum. Benim gibi bu raddeye gelinceye kadar beklemesinler. Samsun’dan ve İstanbul’dan yakınlarım Denizli’ye tedavi olmaya gelecek. Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne çok teşekkür ediyorum. Beni yeniden hayata bağladılar” dedi. 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER