SANCAR; “BİR AN ŞAŞKINLIK VE ÜZÜNTÜ YAŞADIK, ANCAK..”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında yapılan anlaşma ile CHP’nin Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstermemesini değerlendiren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “Bugüne kadar hiç gündemde olmamasına rağmen 1 dakikada çıktığı için biz de bundan dolayı açıkçası bir anda şaşkınlık yaşadık. Bundan dolayı üzüntü yaşadık. Bu da gayet doğaldır” dedi.

SANCAR; “BİR AN ŞAŞKINLIK VE ÜZÜNTÜ YAŞADIK, ANCAK..”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında yapılan anlaşma ile CHP’nin Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstermeyeceği konusunu değerlendirdi. Milletvekili Sancar, şunları söyledi: “Bundan 2 – 3 gün öncesine kadar Denizli’nin adayları üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi örgütümüz çalışmalar yapmış. CHP’nin bir aday çıkararak Denizli’de sosyal demokrat belediyecilik hizmetleri vermesi adına da bir heyecana kavuşmuş gibi. Fakat dün akşam bizim CHP olarak anlayamadığımız ve haberimizin olmadığı, bizim de son dakika öğrendiğimiz bir görüşmenin 2 genel başkan arasında yapıldığını ve bu görüşmeler esnasında Denizli’nin de ısrarla İyi Parti tarafından istendiğini bize beyan ettiler. İl, ilçe örgütlerimiz de sabah Ankara’ya geldiler. Biz Denizli’de geçmiş dönem 2014 yılında belediye başkanlığını çok az bir farkla kaybetmiş bir partiyiz. Geçmiş dönemlerde CHP’li belediyeler tarafından Denizli’nin yönetildiği bir partiyiz. Aynı zamanda referandumda yüzde 56’lık bir oyla cumhuriyet cephesinde bir destek alma potansiyeli olan bir partiyiz. Bunlar bugüne kadar hiç gündemde olmamasına rağmen, bir söylentiden ibaret olmasına rağmen 1 dakikada çıktığı için biz de bundan dolayı açıkçası bir anda şaşkınlık yaşadık. Bundan dolayı üzüntü yaşadık. Bu da gayet doğaldır. Çünkü CHP örgütü Denizli’de yıllardan bu yana büyükşehirde, milletvekilliklerinde, meclis üyeliklerinde, muhtarlıklarda almak üzere heyecan yaşayan bir partidir.”

“GENEL BAŞKANIMIZ GELDİĞİNDE AYRINTILI GÖRÜŞMEYİ YAPACAĞIZ”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da olmadığını ve bu yüzden görüşemediklerini dile getiren Milletvekili Sancar; “Örgütümüzü Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Torun ve Oğuz Kaan Falcı ile görüştürdük. Hep birlikte bir araya geldik. Nedenleri, nasılları sorduk. İYİ Parti ile böyle bir protokol imzalandığını, özellikle 3 büyükşehrin CHP’ye çıkarıldığını, bunun yanında Antalya, Hatay, Eskişehir, Aydın, Muğla, Bursa gibi birçoğunun da bizde olduğunu, belediyelerin korunması, desteklenmesi anlamında büyük destek aldıklarını ama karşılığında da 10 büyükşehrin İYİ Parti’ye verildiğini beyan ettiler. Sayın genel başkanımızdan nasıl bir gerekçesi olduğunu öğrenmek istiyoruz. Genel başkanımız geldiğinde ayrıntılı görüşmeyi yapacağız. Hiçbir parti kendi ilinde bir aday çıkaramamaktan dolayı mutluluk duymaz. Şuana kadar biz olayın öncelikle nedenleriyle ilgileniyoruz. Neden olduğunu düşünüyoruz. Gerekçeleri bekliyoruz. Bu anlamda da sayın genel başkanımızla da görüşeceğiz. Bu ana kadar bir istifa düşüncesinden öte biz CHP’liyiz. Biz Kuvayi Milliyeciyiz. Partimize küsüp gitmeyiz. Ama CHP’de hassasiyetlerinin, Denizli örgütünün hassasiyetlerinin, Denizli’nin hassasiyetlerinde ele alınmasını, önemsenmesini arzu ederim. Onun için birkaç gün içinde sayın genel başkanımız Ankara’ya geldiğinde Denizli örgütü ve milletvekilleri olarak bu konuyu arz edeceğiz. Kendisinden bu anlamda bir açıklama almak istiyoruz” diye konuştu.

CANSU KARACIK YAZICI

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER