“SEVİLMEYEN ÇOCUK, PSİKOLOJİK PROBLEMLERLE UĞRAŞACAKTIR”

Denizli’de düzenlenen ‘Evlat Yetiştirme Sanatı’ başlıklı bir sunum öncesinde DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuşan Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Diriliş 'Ertuğrul' dizisinin yapımcısı Op. Dr. Kemal Tekden, “Sevilmeyen çocuk, psikolojik problemlerle uğraşacaktır. Bunun sonucu intihara kadar gidebilir. Allah bütün çocukların üzerinden kötülükleri ırak etsin” dedi.

Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Diriliş 'Ertuğrul' dizisinin yapımcısı Op. Dr. Kemal Tekden, Denizli'de bu yıl birincisi düzenlenen Anne ve Çocuk Festivali kapsamıdna ‘Evlat Yetiştirme Sanatı’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan sunuma, ebeveynler yoğun ilgi gösterdi. Sunumda; Op. Dr. Tekden, ailelere çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini anlattı. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne sunum öncesi özel açıklamalarda bulunan Op. Dr. Tekden, “Evlatlarımız bizim en büyük hazinemiz. Çocuklarımızı nasıl yetiştirmemiz gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Bizler de babayız. Evlatlarımızı yetiştirirken edindiğimiz tecrübeleri paylaşacağız.  Çocuklarımıza yaklaşırken nasıl bir ölçüyle gideceğiz bunları anlatmaya çalışacağım. Çok önemli konulardan bahsedeceğiz. Her konuya özen gösteriyoruz, çocuklarımızda da bu önemi göstermeliyiz. Yoksa geleceğimize sıkıntı oluşturur. Öyle bir eğitim vermeliyiz ki ileride topluma faydalı olsunlar. Hayatın anlamını bilmeyen bir insan sıkıntılı bir hayat yaşar. Strese başka sıkıntılara maruz kalır. Çocukların her istediği verildiği için narsist olabiliyorlar. Onları nasıl terbiye edeceğiz. Nasıl hareket edeceğiz. Nasıl desteklememiz gerekir. Bizim gibi insanların çocuklara yaklaşımı iyi olmak zorunda. İnşallah hayırlı olur. Hayra vesile olur” dedi.

“UZMANLAR, ‘13 YAŞINA KADAR TEKNOLOJİK ALET VERMEYİN’ DİYOR”
Teknoloji çağında çocukların küçük yaşlarda elektronik aletlere bağımlı olması konusunda da konuşan Op. Dr. Tekden, “ Çocukları sınırlamak gerekiyor. Yaşa göre hareket etmemiz gerekiyor. Uzmanlar, ‘13 yaşına kadar teknolojik alet vermeyin’ diyorlar. Böyle olmazsa ileride ciddi sıkıntılar oluyor. Biz onları korudukça, ayaklarına diken batmadıkça ızdırap nedir? bilmiyorlar. Böyle olunca da başkalarının sıkıntılarını anlamıyorlar. Gelecekte sadece kendilerini düşünen insanlar olduklarında ciddi sıkıntı çekerler. Gayet beklenilen bir şey bu. Sevilmeyen çocuk psikolojik problemlerle uğraşacaktır. Bunun sonucu intihara kadar gidebilir. Allah bütün çocukların üzerinden kötülükleri ırak etsin. Ailelerimiz uzmanları dinlesinler” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER