'SİYASETİN ATOM KARINCASI ERÇELEBİ AVUKAT OLDU'

'SİYASETİN ATOM KARINCASI ERÇELEBİ AVUKAT OLDU'

Demokratik Sol Parti (DSP) eski Genel Sekreteri ve 2 dönem DSP Denizli Milletvekilliği görevini yürüten Dr. Hasan Erçelebi, stajyerlik görevini tamamlamasının ardından yemin etti.

1999’da DSP’den Denizli Milletvekili olarak aktif siyasete giren Dr. Hasan Erçelebi, 2 dönem milletvekilliği görevinde bulundu. Daha sonra Demokratik Sol Parti Genel Sekterliği görevine getirilen 2 çocuk babası Erçelebi, 2012 yılında çıkarılan torba yasadaki aftan yararlanarak; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki öğrencilik hakkını geri kazandı. ‘Eğitimin yaşı yok. Eğitim yaşam boyu’ diyen Erçelebi, öğretim ve stajyerlik sürecini başarıyla tamamladı. Ankara Barosu’na kayıtlı olarak stajyerlik sürecini tamamlayan Erçelebi, son olarak yemin etti ve mesleğe ilk adımı attı.

TÜRKER’DEN,ERÇELEBİ’YE KUTLAMA
DSP eski genel sekreteri Masum Türker, sosyal medyadan çiçeği burnundaki Hasan Çelebi’yi kutladı. Türker,  “Siyasetin en zor tarafı dost kalmaktır. 21 ve 23 dönem Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi 20 yıldır siyaset dünyasında dostum, yoldaşım, kader arkadaşım. Eğitimci, akademisyen. Siyaset sonrası atom karınca misali hukuk fakültesini bitirdi, staj derken yemin etti. Artık gençlik iksiri dağıtan heyecanlı bir avukat. Yolun ve bahtın açık, şansın bol olsun sevgili Genel Sekreterim. Heyecanın eksik olmasın. HERŞEY GÜZEL OLACAK..Hep sevgiyle kal...” dedi.

 

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER