SOYUÇOK; “25 BİN HİNDİ SATIŞI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan hindi stokları neredeyse tükendi. Hindi satışları hakkında bilgi veren Soyuçok Hindicilik Sahibi Hasan Soyuçok; “Bu yıl 25 bin hindi yetiştirdik. Yılbaşına az bir zaman kala bütün hindilerimizin satışını gerçekleştirdik. Artık sezonu kapatıyoruz” dedi.

SOYUÇOK; “25 BİN HİNDİ SATIŞI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Yılbaşı gecelerinde kurulan mükellef sofraların baş aktörlerinden biri; hindi. Yeni yıla sayılı günler kala hindi stokları da neredeyse tükendi. Hindi satışları hakkında bilgi veren Soyuçok Hindicilik Sahibi Hasan Soyuçok; “Hindiler bize civciv olarak geliyor. 10 bin hindiyi 130 günde yetiştirip firmalara gönderiyoruz.

Firmalar da kesimini yapıp otellere, restaurantlara ve kişilere satışını gerçekleştiriyor. Bu yıl 25 bin hindi yetiştirdik. Yılbaşına az bir zaman kala bütün hindilerimizin satışını gerçekleştirdik. Artık sezonu kapatıyoruz” dedi.

15 KİLOGRAMLIK HİNDİ 250 TL’DEN SATILIYOR

Öte yandan hindi fiyatları bu sene cep yakıyor. Geçtiğimiz yıl 15 kilogramı yaklaşık 150-200 TL’den satışa sunulan hindi fiyatlarında bu yıl artış yaşandı. 15 kilogramlık bir hindi yaklaşık 250 TL’den satışa çıkarıldı. Yılbaşına 1 hafta kala ise fiyatlarda daha da artış yaşanması bekleniyor.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER