Tefenlili; “Denizli Platformu olarak Çardak’taki taksi krizinin peşindeyiz”

DRT Denizli ekranlarında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı ve Denizli Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Tefenlili, “Denizli Platformu olarak Çardak’taki taksi krizinin peşindeyiz. İnşallah çözüme kavuşturulacak” dedi.

Tefenlili; “Denizli Platformu olarak Çardak’taki taksi krizinin peşindeyiz”

Denizli Ticaret Borsası Başkanı ve Denizli Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Tefenlili, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu.

Çardak Havalimanı’nda yaşanan taksi krizine de değinen Başkan Tefenlili, Denizli’nin alıştığı bir yaşam kalitesi olduğunun altını çizdi.

Bu kaliteden geriye gidilmemesi gerektiğini belirten Başkan Tefenlili, “Bu standardı kimse geri götüremez. Yani insanların çoluğunu çocuğunu, hanımını taksi evinden alıyor. Telefon ediyor benim çocuğum var gidecek, üniversitede okuyor veya İstanbul’da çalışıyor. Evimden al diyor, evinden alıp havaalanına kadar bırakıyor. Havaalanından kendisi, öğrenci, hanımı geldiğinde yine haber ediyor, çıkış kapısından alıp evine kadar getiriyor. Bu bir yaşam kalitesidir. Buna her kimse bizim A, B firmasıyla hiçbir işimiz yok. Ama bu yasayla düzeltiliyor. Yasa neyle düzeltiliyorsa düzeltilip bunun kim ilgiliyse bunun mutlaka düzeltilmesini istiyoruz. Yani Denizli’yi bu yaşantısına geri döndüremezler. Mümkünse Denizli’ye daha üstün bir konfor yaşat. Veya ülkemize yaşat. Şu var da, hızlı tren var da ona binmeyip taksiyle gelelim. Ama öyle bir şey yok. Sadece otobüs var ama bu ulaşım kalitesi de var. Bunun yanında bu hizmet de vardı, 15 yıldır bu hizmet veriliyordu. Biz Denizli Platformu olarak bunun peşindeyiz. İnşallah bu çözüme kavuşturulacak. Yani Denizli’de buna kim engel olursa olsun isterse hava yolları genel müdürlüğü yani ve yasayla düzeltilecekse varsa desinler ki halkın istediğinin karşısında duramaz. Halkın alışkanlığını bozamazsın. Geri döndüremezsin. Herkesin görevi havayollarını çalıştıran genel müdürün görevi veya bu hava meydanlarını işleten genel müdürün görevi bu halkın lüksünü bozamaz; lüksünü daha yükseltebilir. Amacı bu olmalı. Onun için bunun buradan tekrardan söylemiş olalım” diye konuştu.

İRFAN ATASOY-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER