‘Termal İyi Gelir’ Pamukkale’ye çok iyi geldi

Pamukkale ve Karahayıt'ın tanıtımı amacıyla hayata geçirilen ‘Termal İyi Gelir Projesi’ne ilişkin konuşan Colossae Thermal & SPA Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Rahime Hande Esen, “Termal İyi Gelir projesi çok değerli bir çalışmadır. Hepimiz bu çalışmaya katkı sağlamak zorundayız. Belediyemizle geliştirecekleri her proje içinde el ele olmayı yönetim olarak bilhassa önemsiyoruz” dedi.

‘Termal İyi Gelir’ Pamukkale’ye çok iyi geldi

Colossae Thermal & SPA Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Rahime Hande Esen, Denizli ve Pamukkale Bölgesi’ndeki turizm sektörüne ilişkin değerlendirmede bulundu. Denizli’ye gelen turist yapısına ilişkin açıklama yapan Esen; “Doğal ve tarihi önemi yadsınamaz bir zenginliğe sahip olan bu bölgeye gelen turist profilinin genel yapısını değiştirmek, hem bölgemiz turizmi hem de turizm yatırımcıları için faydalı bir gelişme olacaktır. ‘Doldur-boşalt’ diye tabir edilen ve tek gece konaklaması olan turist profilinden çıkıp hafta sonu veya en az 3 gece konaklama yapan turist profiline dönmek ya da en azından yarı yarıya turist profilini bu şekilde dengelemek için projeler üretmek, Denizli turizminde ciddi fark yaratacaktır” dedi.

“LAODİKYA İNANÇ TURİZMİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ÖREN YERİDİR”

Laodikya’da bulunan 7 kiliseden biri olan Kutsal Haç Kilisesi’nin Denizli inanç turizmi açısından önemli olduğunu vurgulayan Esen, “Laodikya inanç turizmi açısından son derece önemli bir ören yeridir. Buranın tanıtımı konusunda ısrarlı olmamız ve ören yerinin yurt içinde ve bilhassa yurt dışında iyi anlatılması için her türlü desteği vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun için belediyemiz ve İl Kültür Turizm Müdürlüğümüzün ihtiyaç duyacağı ve bizim de imkanlarımız dahilinde olan noktalarda katkı sağlamaya ekip olarak istekli ve de hazırız” diye konuştu.

“METRUK ALANLAR, BİR AN ÖNCE KENT ESTETİĞİNE UYGUN HALE GETİRİLMELİ”

Pamukkale İlçesi’nin kent estetiği hakkında da konuşan Esen, şunları aktardı: “Pamukkale’de evlerin turistik bölge yapısına uygun, kent estetiği kriterleriyle uyumlu ve mümkünse tek tip dış görünüme sahip olması gerektiği inancındayım. Yabancı bir turist gözüyle bakarsak eğer metruk alanlar bir an önce kent estetiğine uygun hale getirilmeli, tabela kirliliği ortadan kaldırılmalı. İlçedeki açık çöp alanları bir an önce temizlenmeli, uygunsuz yerlere çöp atanlara ciddi ceza ve yaptırımlar uygulanmalı. Bu konuda belediyemizin hassas olduğuna inanıyoruz. Ancak yerel halk ve işletmeler gereken özeni göstermezse belediyenin bütün çabaları boşa gider. Ayrıca, Hierapolis Ören Yeri kuzey kapısına giden yolun aydınlatılmasını arzu ediyoruz. Çünkü geceleri ulaşım hem karanlık hem de virajlı yol yapısı sebebiyle tehlikeli. Bu yol ve Develi yolu aynı zamanda Karahayıt’a ve oteller bölgesine ulaştıran bir yol, dolayısıyla sık tercih ediliyor. Bir de değerli kolluk kuvvetlerimizden bir ricamız var. Bu bahsettiğim yol boyunca geceleri araçlarını çekip alkol alan sürücülerden bizi kurtarsınlar. Hem tehlike arz ediyorlar hem de o bölgeyi bıraktıkları çöpler sebebiyle müthiş kirletiyorlar. Ayrıca kazaya sebep olduklarında metal bariyerler zarar görüyor.”

“BÖLGEMİZDE ‘ARBORETUM’ OLUŞTURULMALI”

Denizli’nin bitki örtüsü ve toprak zenginliğine dair açıklama yapan Colossae Thermal & SPA Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Rahime Hande Esen, “Denizli’nin öyle güzel bir toprak yapısı var ki, ne ekseniz bereketli bir şekilde çıkıyor. İnsanların bu bolluğu görmesi ve Denizli’ye layık olduğu değeri vermesi bizleri mutlu eder. Mesela bir örneği Yalova’da bulunan, toprak ve bitki zenginliğimiz açısından bizim de fazlasıyla müsait olduğumuz bir ‘Arboretum’, bölgemizde oluşturulabilirse Pamukkale’ye büyük bir değer katacağına eminim. Mesela şehir merkezindeki Çamlık Şehir Ormanı mükemmel bir turizm ve dinlenme destinasyonu. Bizler ekip olarak doğaya ve doğanın sunduğu tüm nimetlere hayranlık duyuyoruz. O yüzden ağaçlandırma konusunda belediyemize destek vermek isteriz” dedi.

“PAMUKKALE VE KARAHAYIT BÖLGESİ’NDE FESTİVALLER ORGANİZE EDİLMELİ”

Denizli’nin yerel ürünlerinin tanıtılması ve kentte turizm danışma ofislerinin oluşturulması konusunda da açıklama yapan Esen, “Pamukkale ve Karahayıt Bölgesi’ndeki yerel değerlerimizin ön plana çıkartıldığı, el emeğinin, yerel lezzetlerin ve kadın girişimlerinin tanıtıldığı festivaller organize edilirse çok ilgi çekeceğine inanıyorum. Bilhassa yerel lezzetlerin ve ürünlerin satışının yapıldığı dükkânlar hem istihdam açısından hem de turizm gelirleri açısından katkı sağlayabilir. Turizm Danışma Ofislerimizin olması bölgeye gelen turistlerin pek çok sorununu devletimizin görevlendireceği görevliler nezdinde çözmesine vesile olacaktır. Ayrıca tarihi zenginliğe sahip şehrimizin doğrudan tanıtımı için kolaylık sağlayacaktır” şeklinde ifade etti.

BAŞKAN ZOLAN’DAN ULAŞIM KONUSUNDA İSTEK

Bölgemize ulaşım konusunda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan istekte bulunan Esen, “Değerli Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’dan bir konuda daha destek rica ediyoruz; Denizli’den hareket eden Denizli Belediyesi otobüsleri Karahayıt’a kadar gelirse ve merkezden son hareket 23:00, Karahayıt’tan son hareket ise 00:00 olursa hem otel personelleri hem de turistler için çok faydalı olacaktır. Bir de benim bir önerim var; otellerimizin bulunduğu bu bölgede belli aralıklarla konulacak olan duraklarda hem otobüs seferleriyle ilgili bilgi akışı sağlayan hem de bölgenin turistik haritasını sunan dijital ekranlar olursa ören yerlerine ulaşım ve antik kentlerin tanıtımı yapılmış olur” diye konuştu.

TERMAL İYİ GELİR PROJESİ ÇOK DEĞERLİ BİR ÇALIŞMADIR”

Büyükşehir Belediyesi, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nce Pamukkale ve Karahayıt'ın tanıtımı amacıyla hayata geçirilen ‘Termal İyi Gelir Projesi’ne ilişkin değerlendirmede bulunan Esen; “Termal İyi Gelir Projesi çok değerli bir çalışmadır; hepimiz bu çalışmaya katkı sağlamak zorundayız. Belediyemizle geliştirecekleri her proje içinde el ele olmayı yönetim olarak bilhassa önemsiyoruz” dedi.

“OTELİMİZ BÜNYESİNDE YENİLEME ÇALIŞMASI BAŞLATTIK”

Karahayıt Bölgesi’nin, termal turizm açısından son derece değerli bir bölge olduğunun altını çizen Esen, şunları söyledi: “Bölgemizi iyi temsil etmek ve yerli ve yabancı turistlere kaliteli hizmet vermek için otelimiz bünyesinde yenileme çalışması başlattık. Renovasyon sürecimiz 2020 yılı boyunca devam edecek. Odalarımızda misafir dostu uygulamaları, çevre ve enerji dostu çözümleri, güvenli konaklama imkânı sağlamak gibi çok ciddi önlem ve iyileştirmeleri hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede konuklarımıza Colossae Thermal & SPA Hotel olarak iyinin de iyisi bir hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz. Arzumuz, bizler bu çabayı sarf ederken devletimizin de bize destek olması ve 2020 yılı boyunca vergi yükümüzün daha da fazla ağırlaştırılmaması ve yatırımcılara olumlu yönde destek sağlanmasıdır.”

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER