'TÜRKİYE'NİN KADERİ İLE MHP'NİN KADERİ AYNI'

'TÜRKİYE'NİN KADERİ İLE MHP'NİN KADERİ AYNI'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Cansu Karacık’la Seçime Doğru’ programının konuğu olan 21’inci Dönem MHP Denizli Milletvekili Ali Keskin, Türkiye’nin kaderi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kaderinin aynı olduğunu vurguladı.

21’inci Dönem MHP Denizli Milletvekili Ali Keskin, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Cansu Karacık’la Seçime Doğru’ programının konuğu oldu. 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin konuşulduğu programda konuşan Keskin; “Ülkemizde bugün kadar yaşanan olaylar ve gelişmeler, Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını göstermiştir. Bu neden bizim millet ve devlet olarak çok güçlü olmamız, birlik ve beraberlik içinde yaşamamız gerektiği gerçeğini ortaya çıkardı. Milliyetçi Hareket Partisi 49 yıllık siyasi hayatında devlet ve millet bekası menfaatleri doğrultusunda hizmetini sürdürmüştür. Bu sırada çok ağır bedeller ödemiştir. Ödemiş olduğu bu bedellerden hiçbir zaman pişmanlık duymamıştır. Türkiye’nin kaderi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kaderi aynı. Haçlı zihniyeti ülkemize ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırıda bulunup zayıflatmak, bölmek parçalamak ve yok etmek istemişlerdir. Fakat unuttukları bir gerçek vardı. İmanla, sadakatle, dayanışmayla, birlik ve beraberlik ruhu ile üstesinden gelebileceğimizi unutmuşlardı. Haçlı devletleri sözde müttefikimiz söylemleri ve eylemleri çelişki içeriyor. Hiçbir zaman ülkemize tuzak kurduklarını,  bölüp parçalamak istediklerini itiraf etmemişlerdir. Taşeronlarla kirli plan ve eylemlerini gerçekleştirdiler” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI'NI BOZMAYA ÇALIŞTILAR, BAŞARAMADILAR”
15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi ve ardından yaşanan gelişmeler hakkında konuşan Keskin, “15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan FETÖ mensubu teröristler, vatandaşlarımızın üzerine kurşun yağdırmış, milli iradenin tecelligahı olan TBMM bombalanmış, Türk demokrasisine pranga vurulmak istenmiştir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey hain darbe girişiminin daha başlangıcında, ‘hükümetin ve demokrasinin yanındayız’ diyerek ilk açıklamayı yapmış, demokrasiye sahip çıkmıştır. 50 yıldır FETÖ terör örgütü, devlete, millete, insanlığa ve İslam dinine büyük zarar vermiştir. Güven bunalımı yaşanmasına sebep olmuştur. FETÖ terör örgütü ile tavizsiz mücadele edilmelidir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey 7 Ağustos 2016’da Yeni Kapı Mitingi ile desteğini sürdürmüş ve Yeni Kapı ruhuna sadık kalmıştır. Cumhur İttifakı ile ilgili 18 Mart 2018 Tarihindeki kurultayımızda cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır diyerek desteğini bir kez daha dile getirmiştir. Bazı çevreler geçmişte Recep Tayyıp Erdoğan'ın MHP hakkında söylediklerini, bazı çevrelerse Sayın Genel Başkanımızın AK Parti hakkında söylediklerini hatırlatarak Cumhur İttifakı'nı bozmaya çalıştılar ve başaramadılar” diye konuştu.

“MHP GÜÇLÜ İSE TÜRKİYE GÜÇLÜ OLACAKTIR VE GÜVENDE KALACAKTIR.”
“Devleti yönetecek insanlar kin, nefret, intikam duyguları ile hareket etmezler” diyen Keskin, şunları aktardı: “Asıl olan devletin bekası, milletin menfaatidir. Bu nedenle iki liderin bu ittifakı koruması içinde bulunduğumuz sıkıntılı, sancılı süreçten acilen çıkarması gerekmektedir. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Fakat geçmişte ders çıkarılmalıdır. HDP haricindeki tüm partilerdeki dost arkadaş ve akrabalarımızdan Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermelerini rica ediyorum. Bozkurt işareti yapan ‘milliyetçiyim’ diyen ve geleceğini düşünenlerin Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermelerini rica ediyorum. Çünkü MHP güçlü ise Türkiye güçlü olacaktır ve güvende kalacaktır.”

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER