“ÜRÜNLERİMİZDE KAR MARJI GÖZETMİYORUZ”

Lego İskele-Kalıp Sistemleri İşletme Sahibi Mustafa Arısoy, kurlarda yaşanan dalgalanmayla birlikte demire yansıyan yüzde 45’lik zamma karşı satış yaptıkları ürünlerdeki kar marjlarını almama kararı aldı. Kararı Denizli’nin değişik yazılı basın kuruluşlarına verdiği ilanla halka duyuran Arısoy’un başlattığı bu uygulama, hem diğer işletme yetkililerinden hem de müşterilerden takdir topladı.

“ÜRÜNLERİMİZDE KAR MARJI GÖZETMİYORUZ”

Kurlarda yaşanan iniş çıkışlar pek çok sektörü derinden etkiledi. Bu sektörlerin başında inşaat sektörü geldi. Demire yüzde 45’lik zam uygulanmasının ardından Lego İskele-Kalıp Sistemleri İşletme Sahibi Mustafa Arısoy, satış yaptıkları ürünlerdeki kar marjlarını almama kararı aldı. Müşterilerinin ürün alımını kolaylaştırmak için bu uygulamayı başlattıklarını belirten Arısoy; “Firmamız 2014 yılında kuruldu. İnşaat iskeleleri ve kalıp malzemeleri alanında faaliyet gösteriyoruz. Denizli ve çevre illere hem satış hem de kiralama hizmeti sunuyoruz. Türkiye’nin her yerine iskele ve kalıp satışı yapmaktayız. Dolar’da yaşanan artıştan en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi inşaat sektörü oldu. Gerek demir-çelikteki zamlar, gerek inşaat malzemelerinin çoğunun dışarıdan temini maalesef sektörümüzü olumsuz etkiliyor. Bizim ürünlerimize yüzde 45’lik bir zam söz konusu. Biz de bu zammı telafi edebilmek ve müşterilerimizin ürün alımını rahatlatmak için sosyal sorumluluk diyebileceğimiz bir uygulamaya gittik. Satışını yapacağımız üründen elde edeceğimiz kardan feragat ediyoruz. Nakliye ve genel giderlerin üzerine hiçbir şekilde kar marjı gütmeksizin satışlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“ESNAF VE İNŞAATÇI ARKADAŞLARIMIZA ŞEVK OLSUN İSTEDİK”
Müşterilerin bu uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirten Arısoy; “Ürün almasalar bile tebrik ve teşekkür mesajları gönderiyorlar.  Amacımız; malzeme satışı, kar marjı elde etmek değildir. Esnaf ve inşaatçı arkadaşlarımıza şevk olsun istedik. Ekonominin bu şekilde sürmeyeceğini hissetsinler ve bir hareket olsun diye yaptık” diye konuştu.

“FIRSATÇILIK YAPMADAN TİCARİ HAYATLARINA DEVAM ETSİNLER”
Firma yetkililerine çağrıda bulunan Arısoy, şunları söyledi: “Dövizdeki dalgalanma sebebiyle hiç alakası olmayan şekilde zamlar yansıtılıyor. Bu zamlar yansıdıkça da alım gücü azalıyor. Bu şekilde ilerlemek ülkemize zarar verir. Firma yetkilileri kar marjlarından feragat ederek, fırsatçılık yapmayarak ticari hayatlarına devam ederler ise daha uzun soluklu olur.”

‘TÜRKİYE İÇİN KAZANÇ VAKTİ’
Lego İskele-Kalıp Sistemleri almış olduğu bu kararı Denizli’nin değişik basın kuruluşlarına verdiği ilanla duyurdu. ‘Türkiye için kazanç vakti’ başlığıyla verilen ilanda; “Ülkemiz için daha güçlü ekonomi ortamının sağlanmasına bir nebze katkımızın olmasını arzu ettiğimiz için Lego İskele-Kalıp Sistemleri olarak tüm ürün gruplarımızda kar marjı gütmeksizin satışlarımızı sürdüreceğimizi siz değerli dostlarımıza bildirmek isteriz” denildi.

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER