UZMANLAR DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLANDI

UZMANLAR DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman Erbaş olarak görev yapan ya da çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kalan Uzman Erbaşlar, Uzmanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği çatısı altında toplanıyor.

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak çalışan, sağlık ya da kendi isteği ile görevinden ayrılan, görevi esnasında gazi ya da şehitlerin aileleri ile bir araya gelerek Uzmanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği oluşturuldu. Genel Başkanlığı’nı Arif Saydam’ın yaptığı ve Merkezi Ankara’da bulunan Derneğin Denizli temsilciğini ise Salih Dağdelen yürütüyor. Derneğin amacı hakkında açıklama yapan Uzmanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Denizli Temsilcisi Salih Dağdelen, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman erbaş olarak görev yapan arkadaşlarımıza destek olmak, onların sıkıntılarıyla bilhassa ilgilenmek ayrıca; onların açıktan atanmalarını istiyoruz. Genel sorunlarımız bunlardır. Bu sorunları gidermek için şu anda görüşme sağladığımız yerler var. Bu tarz çalışmalara devam edeceğiz. Şu anda teşkilatlanıyoruz. Türkiye’nin 43 ilinde şubemiz var. Kalan illerde de aynı şekilde teşkilatlanmaya devam edeceğiz” dedi.

“HERKESİN BİZE DESTEK OLMALARINI İSTERİM”

Kendisinin de bir uzman çavuş olarak 5 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptığını vurgulayan Dağdelen, “Bize yapılan baskılar, ailevi sebepler, sağlık sıkıntıları neticesinde istifa etmek zorunda kaldım. Bizim gibi Denizli’de aile sayısı ile birlikte yaklaşık 100 ile 200 arasında uzman çavuş vardır. Bu sayının daha da fazla olacağını düşünüyorum. Üye olmayan kişilerin de olduğunu inanıyoruz. Herkesin bize destek olmalarını isterim” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-HATİCE DEMİR 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER