“VATANDAŞLAR ŞEKER VE ÇİKOLATA ALIRKEN, KALİTEYE ÖNEM VERSİNLER”

Kurban Bayramı öncesindevatandaşları uyaran Hacı Şerif Yönetim Kurulu Başkanı Necip Helvacı, “Vatandaşlar şeker ve çikolata alırken, kaliteye önem versinler. Az alsınlar ama en iyisini alsınlar” diye konuştu.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala çeşit çeşit çikolata ve şekerler tezgâhlardaki yerini aldı. Denizlili vatandaşlar da bayram şekeri alışverişlerine başladı. Hacı Şerif Yönetim Kurulu Başkanı Necip Helvacı, şeker ve çikolata fiyatları hakkında bilgiler aktardı. Helvacı; “Ekonomik krizden dolayı bayram alışverişleri yeni yeni başladı. Ancak satışlar geçen seneye nazaran daha iyi. Şekerler ucuz, halk memnun, biz de memnunuz. Şeker fiyatları; 10 TL ile 20 TL arasında değişmektedir. Çikolata fiyatları ise 50 TL ile 90 TL arasında değişiyor. Sade ve bitterler 55-60 TL, fıstıklılar ise 60-80 TL’den satışa sunuluyor. İçeriğine ve kalitesine göre çikolatalarda da fiyatlar değişmektedir. Vatandaşlar şeker ve çikolata alırken, kaliteye önem versinler. Az alsınlar ama en iyisini alsınlar” dedi.

BAYRAMDA FARKLI LEZZETLER ARAYANLARA;‘MEYVE TATLILARI’
Bayramda şeker ve çikolatanın dışında misafirlerine farklı lezzetler ikram etmek isteyenler için önerilerde bulunan Helvacı; “Meyve tatlılarımız mevcut. Karpuz, ceviz, kiraz, kavun, incir gibi bütün meyvelerin tatlılarını yapıyoruz. Alternatif olarak da bu tatlılarımızı müşterilerimize sunuyoruz. 50 TL’den başlıyor, çeşidine göre fiyatlar değişiyor. Yaz-kış, bayramlarda meyve tatlılarımız ilgi görüyor” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK  

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER