ZEYBEKCİ'DEN, ZOLAN'A; DENİZLİ'DE 13 YILDIR ŞENLİK VAR

ZEYBEKCİ'DEN, ZOLAN'A; DENİZLİ'DE 13 YILDIR ŞENLİK VAR

Nihat Zeybekci ve Osman Zolan bundan tam 13 yıl önce ve yine Şubat ayı başlarında bir “sevda” ile çıktılar yola. Bir aşkları, tutkuları, bir menzilleri, bir sevdaları ve çokça da ümitleri vardı. Onlar için mesele; “başarısız olmak ve yarı yolda kalmakta değil, sorunlara ve engellere teslim olmamakta idi bütün mesele..”

2004’ün son Mart’ında bir türkü tutturdular ve kararlı adımlarla yola çıktılar.. “Ovalarına hür dağlarına sırtımı dayamışım, direnç direnç akan o suyuna susamışım, bir sana bir Denizli’ye sevdalıyım vurulmuşum.. Heyyyy!. Dik başını dik göğe, omzunu koy omzuma, Denizli’nin türküsünü söyleyelim hep birlikte..” diyorlardı her yerde, her zeminde ve her platformda.. İşte o andan itibaren Sevgili şehirlerinde bir çok önemli, büyük ve hatta devasa işe, projeye imza attılar.  İşte o günden itibaren, yani Bakan Nihat Zeybekci’den, Başkan Osman Zolan’a Denizli’de tam 13 yıldır şenlik var, şenlikler var.. “Altyapı şenliği, üstyapı şenliği, toplu konut şenliği, çevre yolları şenliği, köprülü kavşaklar şenliği, spor alanları, rekreasyon alanları şenliği, kültür-sanat merkezleri ve binaları şenliği.Ve en önemlisi de parklar, bahçeler ve yeşil alanlar şenliği” uzun süredir adeta Kış uykusunda olan Denizli’nin derin bir uykudan uyanıp büyük bir sıçrama yapmasını sağlarken, asıl şenlikler yani; “müzik, tiyatro, sinema, heykel kolonisi, resim kursları ve konserlerle” taçlandırılan festivaller ise işin ekstrası oldu.

KAR ŞENLİĞİ ARTIK SÜREKLİ OLDU

Evet, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan geçtiğimiz günlerde 6 küsur yıldır süren Nikfer Bozdağ’daki Kayak Merkezi’ndeki şenliklerin “sürekli hale” getirilmesi için talimat verdi. “Artık Bozdağ’da kar yağdığı sürece Denizli’de her gün ‘kar şenliği’ gerçekleştirilecek” dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Tavas’ın Nikfer Mahallesi’ndeki 2 bin 420 metre rakımlı Bozdağ’da vatandaşların sadece kar şenliklerinin olduğu günlerde değil, her gün şenlik yapacağı ve gönüllerince eğleneceği müjdesini verdi.

Denizli Kayak Merkezi’nde telesiyej ve teleferik sistemleri ile diğer tesislerin de hızla tamamlandığını söyleyen Başkan Zolan; ziyaretçilerin Bozdağ’ın zirvesinde muhteşem bir Kışb manzarası görme imkanı yakalayacaklarını da hatırlatmadan edemedi.  Şu sıralar kayak merkezinde, Tavaslı gençler ve öğrenciler her gün kayak dersleri alıyor ve Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un da dediği gibi “Tavas nüfusunun yarısının birkaç yıl içinde kayak yapmayı bilir hale geleceği” belirtiliyor.

Kısacası; Denizli’de son 12-13 yılda “şehircilik ve belediyecilik” adına yapılmayan iş, verilmeyen hizmet kalmadı. Bu biraz da sanırım; 13 yıldır bu kente başkanlık yapan isimlerin “idealleri ve hayalleri” ile ilgiliydi. Hizmet yarışı Nihat Zeybekci’nin kaptanlığı ile başladı ve tam 7 yıl sürdü. Ardından Denizli Bayrağı’nı Osman Zolan devraldı ve kaptan olarak 6 yıldır bu sevdalı koşuyu sürdürüyor.

Yine kısacası; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a Denizli’de tam 13 yıldır, şenlik var. Şenliklerle kutlanan önemli işlere imzalar atılıyor.. Hem de bitmek tükenmek bilmeyen yeni projelerle..

MUSTAFA KAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211