PAMUKKALE 2020’DE ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK!

2019’da turizmde ziyaretçi rekoruna giden UNESCO Dünya Mirası Pamukkale’nin, bu yıl yani; 2020’de de çok sürprizli bir turizm beldesi olacağı belirtiliyor. Neden mi? Şundan; Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yatırımının 2020’nin 5 veya 6’cı ayında tamamlanarak devreye girmesi ile bölge sağlık turizminin lokomotifi ve ziyaretçi çeken bir cazibe odağı haline gelecek de ondan.

İLK BÜYÜK MÜJDE REKTÖR BAĞ’DAN GELECEK!

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ konuyla ilgili, yani Üniversitenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin açılışı ile ilgili müjdeli haberi bundan 6 ay önce vermişti. Karahayıt’taki inşaatı bitme aşamasına gelen ve iç dekorasyonu ile tıbbi cihaz ve donanımı ile ilgili çalışmaların başlatılacağı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 2020’nin ortalarında etap etap açılacak ve hizmet vermeye başlayacak.

TÜRKİYE’NİN ALANINDA “İLK VE TEK” UZMAN HASTANESİ

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yaklaşık 6 ay sonra turizm bölgesi Karahayıt’ta sağlık turizminin hizmetine giriyor. PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi; çok sayıda turistik otel ve motelin bulunduğu “Karahayıt Termal Sağlık Turizmi” bölgesinin tam ortasında hizmet verecek ve Türkiye’nin alanındaki ilk ve tek uzman hastanesi olacak. İnşaatı büyük oranda tamamlanan ve kurulumu süren hastanede sık sık incelemelerde bulunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Denizli’nin geleceğini belirleyecek bu yatırımla ilgili çalışmaları yakından takip ediyor. Rektör Bağ, “Karahayıt bölgesinin kısa sürede sağlık ve turizm yerleşkesi haline dönüşerek ulusal ve uluslararası platformlarda bir markaya dönüşeceğine inancımız tam. Hastaneyi 2020’de, yani bu yılın ortalarında hizmete almayı planlıyoruz. Hastane gerekirse etap etap açılacak” dedi.

Özetle; Rektör Bağ turizmcinin heyecanla beklediği PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni 2020’nin 6’ncı ayında hizmete açacak. Bu arada sağlık turizminin kalbi olacak hastane etap etap bazı bölümlerinin açılışı ile devreye girecek.

DENİZLİ’YE HİLTON’LAR GELİYOR!

Bu arada ünlü Oteller Zinciri Hilton’un da 2020’de Hilton Termal konseptinde bir otelini Karahayıt’ta inşaa etmek için tesisin temelini yine 2020’de atacağı öğrenildi. Dorak Turizm firması ile Japon turizm devi HIS Global işbirliği ile Denizli’de yaklaşık 10 yıldır konuşulan Hilton Termal Otel yatırımının temelinin bu yol (2020’de) atılacağı ve 400 yataklı olarak düşünülen otelin 2021’in turizm sezonu açılışına da yetişeceği ifade edildi. İki kuruluşun oluşturduğu yatırım ortaklığı Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde de yayınlandı.

PAMUKKALE’DE HİLTON TERMAL OTEL

Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, Hilton Pamukkale SPA Termal Oteli ile Kapadokya’daki otelleri Mariott’un bu ortaklık tarafından birlikte işletileceğini söyledi. Hilton Pamukkale SPA Termal Oteli’nin 42 bin metrekare bir alan üzerinde kurulacağı ve tamamen sağlık turizmi alanında hizmet veren 5 yıldızlı bir otel olacağı kaydedildi.

DENİZLİ’DE HİLTON ŞEHİR OTELİ

Öte yandan Denizli’ye bu yıl ikinci bir Hilton yatırımının daha geleceği öne sürüldü. Denizli’nin Bağbaşı mahallesinde bir Hilton Şehir Oteli yapılacağı da öğrenildi. Hilton Şehir Otel’ini ise Konya Tekstil Sanayi’nin sahibi olan Mehmet Özcan’ın yapacağı belirtiliyor. Kısacası Pamukkale-Karahayıt Turizm Bölgesi 2020’de çok sürprizli ve keyifli bir süreç yaşayacak. Bundan da en çok turizm bölgesinin göbeğine sağlık turizmine dönük bir hastane yapacak olan PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ ile Denizli’de turizm için çakılan her çivi için mutlu olan DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen keyiflenecek…

YORUM EKLE