PAMUKKALE AĞLIYOR, BAKANI YOK!

UNESCO’nun doğal ve kültürel varlık olarak tescil ettiği ve dünya miras listesinde koruma altına aldığı 35 Dünya harikasından biri olan Pamukkale son yıllarda adeta “öksüz, yetim ve sahipsiz” kaldı. 3 milyona yakın turist ile Türkiye’nin en fazla “tekil” ziyaretçi alan ören olan Hierapolis Antik Kenti ve Doğa Harikası Travertenler; yöreyi en çok ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan sonra uzun bir süredir hiçbir Kültür ve Turizm Bakanı tarafından ziyaret edilmedi. Ayrıntılar 18 Şubat Pazartesi bu köşede...

BEYAZ CENNET’E 8 YILDIR HİÇ TURİZM BAKANI GELMEDİ

Ertuğrul Günay’ın Ocak 2013 tarihinde bakanlık görevinden ayrılmasından bu yana geçen 8 yılda, aynı göreve gelen 6 Kültür ve Turizm Bakanı ne Pamukkale’ye, ne Karahayıt’a ne de Denizli’ye gelmedi ve uğramadı. Kısacası Dünyada eşi benzeri olmayan ya da çok az olan “Beyaz Cennet Pamukkale” şu sıralar adeta ağlıyor. Hatta yalnızlık ve sahipsizlikten kan ağlıyor.

DENİZLİSPOR’DA 2019 BEKLENTİSİ; “HEM ŞAMPİYONLUK, HEM…”

Ligte seri galibiyetlerle üst üste başarılı sonuçlara imza atan Denizlispor’da bu sezon beklenti ve hedef “süper lig” olarak belirlenirken, daha şimdiden gelecek futbol sezonunun hesapları yapılmaya başladı. Bu arada Denizli’nin biricik takımından beklentisi “şampiyonluk ve Süper Lig’e terfi” konuları dışında “yeni sezonda Horozlar’ın başında kim olacak?” sorusuna yanıt bulmak. Şu sıralar “Süper Lig’de bir Denizlispor” için Yeşil Siyahlıların eski Kulüp Başkanlarından işadamları Zafer Katrancı ve Mehmet Özsoy, spor kamuoyunun başkanlık konusunda en çok konuştuğu isimler olarak dikkat çekiyor.

YORUM EKLE

banner212

banner211