PAMUKKALE'Yİ ALKIŞLIYORUZ…

Kan bağışı,hayat kurtarır…
Bir gün hepimize kan gerekebilir…
Pamukkale Kaymakamlığı 2016 ve 2017 yılında gerçekleştirilen kan bağışı rakamlarını açıkladı.
Pamukkale Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü’nce 2016 yılında imzalanan “ÜLKEM SANA, KANIM FEDA”  protokolü kar topu gibi çoğalıyor.

PAMUKKALE’DE 2016 YILINDA 4.567 ÜNİTE KAN BAĞIŞI YAPILDI
Pamukkale Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, Pamukkale İlçesi bulunan kurumların işbirliği neticesinde, muhtarların, okul aile birliklerinin, öğrenci velilerinin, din görevlilerinin, aile sağlığı merkezlerinin ve esnafların desteği ile 2016 yılında Pamukkale’deki okullarımızda 4.567 ünite kan bağışı yapıldığı, 2017 yılında da bu rakamın 5.000’nin üzerine çıkmasının bekleniyor.

EV HANIMLARI KAN BAĞIŞCISI OLDU
Kaymakamlığın açıklamasında, ülkemiz genelinde kadın kan bağışçı oranı yüzde 12, Denizli genelinde yüzde 18 iken Pamukkale İlçesi’nde ev hanımlarının kampanyaya destek verdiği belirtiliyor.
Kan bağışı oranın Pamukkale İlçesi’nde yüze 30’lara kadar yükseldiği, aynı zamanda da ev hanımlarının ilk kez kan bağışında bulundukları açıklandı.

GÖNÜLLÜ BİR BAĞIŞÇIYIM
Pamukkale Kaymakamlığı WEB Sayfası’nda yapılan açıklamada, ilk kez kan bağışında bulunan bir öğrenci velisinin konuşmasına yer veriliyor. İsmi verilmeyen ev hanımı kadın bağışçı, “Şu ana kadar hiç kan bağışında bulunmadığım için endişelerim ve korkularım vardı. Ancak okulumuzda sağlık görevlilerin bilgilendirmesi sayesinde bu korkularımı ve endişelerimi yenerek kan bağışında bulundum.”diye konuştu.

“KAN BAĞIŞINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN KATKISI BÜYÜKTÜR”
Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan; kan bağışı kampanyası sayesinde tüm okullarımızda kan bağışı konusunda farkındalık yarattıklarını belirtiyor.  Müdür Erdoğan, “Halkımızın bilinçlendirildiğini, tüm okullarımızda öğrencisinden velisine, imamından doktoruna, esnafından işçisine her kesimden okullarımızdaki kan bağışına büyük destek veriyor.”diye konuştu.

KAYMAKAM BALCIOĞLU’NDAN BAĞIŞCILARA TEŞEKKÜR
Pamukkale İlçe Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu; Kızılay Kan bağışı kampanyasında 2017 yılında rekor bekliyor. Pamukkale İlçe Kaymakam Balcıoğlu; “2016 yılında 413, 2017 yılında ise 415 ünite kan bağışı yaparak ilçe rekorunu elinde tutan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’na özel teşekkür ediyorum. Örnek oldular. 2016 yılında ilçemiz okullarında 4.567 ünite kan bağışı yapılması çok önemlidir. Bu duyarlılığı gösteriyor. Özellikle protokol sayesinde ev hanımlarına dolaylı olarakta hiç kan bağışında bulunmayan vatandaşlarımıza ulaşmak çok önemlidir.  Kan bağışının okullarımızdaki idarecilerimiz, okul aile birliklerimiz, Denizli Kızılay Şubesi ve Kan Bağışı Merkezimizin gayretleri sayesinde bu noktaya geldi. 2017 yılı sonunda da yeni bir rekora imza atmayı bekliyoruz.” Dedi…

Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarına destek vermeliyiz…
Kan bağışı yapalım, bağışı yapmaya gönüllü olalım…

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 984’ÜNCÜ GÜNÜDÜR…
Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin
gelirleri, Denizli’ye kalmıyor. Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Devrim Yasası, eldeki yasaların üstündedir. Bizi öldürmedikçe, bizim kafalarımızdaki akımı boğmadıkça, başladığımız devrim ve yenilik bir an bile durmayacaktır. Bizden sonraki dönemlerde de böyle olacaktır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE