PASVAK’IN YENİ MEKANINDA İFTAR DAVETLERİ BAŞLADI

Uzunca süren bir pandemi fasılasından sonra iftar buluşmaları başladı. İftar buluşmaları PASVAK için bir başka anlamlıdır. Adeta Denizli ile Ramazan buluşması yaşarız. Ayrı kaldığımız zamanları boş geçirmedik. Merkezefendi İlçemizde Denizli’ye ve PASVAK’a yakışan çok amaçlı bir salon hazırladık. Sorsalar ki bana, bu yılın en büyük mutluluğu senin için nedir diye, PASVAK’ın çok amaçlı salona kavuşması derim.

Salon 1000 kişiyi aynı anda misafir etmeye müsait, içinde kolon vb. fiziki engellerin olmadığı güzel bir mekan. Yemekli nikah, mevlüt, düğün yemeği vb. aktiviteler için hazır. Faaliyete 2022 yılının ilk iftarı ile geçmesini hayra yoralım ve nice hayırlara vesile olur inşallah diyelim.

PASVAK’ta Ramazan iftarları klasiktir bilirsiniz. Dernekler ve odalar üyelerini, Denizli insanı dostlarını PASVAK iftarlarında ağırlarlar. Bağbaşı’ndaki tesisimizin bahçesi 800 kişiye kadar olan gruplara bu amaç doğrultusunda hizmet edebiliyordu. Ramazanlar ve iftarlar kışa doğru gelmeye başlayınca bahçe iftarları yapılamaz hale geldi. Bir taraftan nisan yağmurları, diğer taraftan sofraları alt üst eden rüzgarlar ve nihayet ayaza başlayan akşamlar derken, son birkaç Ramazan’dır mekan kiralar halde idik. Bu vesile ile Katipoğlu ve Alaçatı Düğün Salonları’na, bize yardımcı oldukları için teşekkür ederiz.

Eni konu kışa gelen Ramazan akşamları için kendi mekanımız olması gerekiyordu. Bu mekanı, Merkezefendi İlçesi’nde iki yıldır faaliyette olduğumuz aşevinde, vakfın öz sermayesi ve sizlerden inşaat için gelen bağışlar sayesinde tamamladık. İftar akşamları şimdiden şenlenmeye başladı. Bu vesile ile iftar için vakfımızı tercih eden Baro ve Mimarlar Odası, AYSİAD vb. kurumlara ve şahıslara teşekkür ederiz. Bu iftar sofraları üyeler vasıtası ile daha fazla insan tarafından bilinir olmamızı sağlıyor. Üyelerin çeşitli aktiviteler için düşündükleri alternatif bir mekan oluyor.

Bu vesile ile bize sıkça sorulan bir soruyu cevaplamak isterim. İllaki grup iftarı vermek gerekmiyor. Aile efradınız veya arkadaşlarınız ile 10 kişilik gruplara da hizmet vermekteyiz. Menü seçeneklerimiz olmakla birlikte, bu küçük gruplar büyük grubun seçtiği menüye tabi olmakta. Menüler ve yemeklerin kalitesi konusunda iddialı idik ama bunun Ramazan’ın ilk haftasında PASVAK’a gelen misafirler tarafından da zikredilmesi doğrusu çok hoşumuza gitti. Ayrıntılı bilgiye PASVAK’ın web sayfasından ulaşılabilir.

İftar buluşmaları bundan 18 yıl önce, Rahmetli Önder İzmirlioğlu’nun, “Bir ye bir yedir” sloganı ile başlamıştı. Bir iftar yemeğinin PASVAK’a maliyetinin iki katı bir ücret belirlemiştik. Yani verilen ücret ile kendinizi doyurduğunuz gibi, bir ihtiyaç sahibinin doymasını da sağlamış oluyordunuz. O günden bu güne bu anlayış hiç değişmedi. İster bağış, ister hizmet bedeli vakfa giren her kuruş ya ihtiyaç sahiplerinin sofrasına gitti ya da hizmetin verilebilmesi için gerekli olan altyapı yatırımlarına harcandı. Çok şükür Denizli olarak Türkiye’ye rol model olabilecek bir kurum ortaya çıkardık. Son aylarda değişik illerden ziyaret veya telefon ile bilgi talebi olması bu durumun en büyük kanıtı. Kısacası; PASVAK iftarlarında buluşalım diyorum…

YORUM EKLE