PAÜ 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ 10 EKİM ÇARŞAMBA

Pamukkale Üniversitesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni 10 Ekim Çarşamba günü PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Saat; 14.00’te başlayacak tören için son hazırlıklar yapılırken, açılış programı DRT Denizli tarafından da naklen (canlı) olarak yayınlanacak. Eğitim öğretim yılı açılış töreninde Pamukkale Üniversitesi Tanıtım Filmi gösterimi ve müzik dinletisinin ardından protokol konuşmaları ve Rektör Hüseyin Bağ’ın konuşması ile 2018-2019 Akademik Yılı’nın ilk dersi de gerçekleştirilecek.

PAÜ’DEKİ TÖRENE BAKAN PEKCAN VE BAKAN ZEYBEKCİ’NİN DE KATILMASI BEKLENİYOR
Öte yandan PAÜ açılış törenlerine 10 Ekim’de Denizli ziyareti gerçekleştirecek olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılması bekleniyor. Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile 10 Ekim 2018 Çarşamba Günü Sabah 8.30’da iki bakanlığın başlattığı bir proje gereği Denizli Tren Garı’nda olması beklenen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın birlikte PAÜ’deki Eğitim Öğretim Yılı açılışına katılabilecekleri de bekleniyor. 

Bu arada; Ruhsar Pekcan ile birlikte Denizli’ye Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu da geleceği bildirildi. Hay-Koop Denizli Birlik Başkanı Mehmet Varol da bu ziyaret ile ilgili; “Gar’da yapılacak olan karşılama töreninden sonra Valilik Toplantı Salonu ve Pamukkale Üniversitesi’nde toplantılar yapılacak. Adı geçen proje hakkında bilgilendirme toplantılar gerçekleştirilecektir” açıklaması yaptı.

ONLAR AYRILMAZ İKİLİ
Saim İlçioğlu.. Denizli’nin Ankara’ya kazandırdığı önemli ve değerli bir bürokrat..15 yıldır Ulaştırma eski Bakanı, AK Parti eski Genel Başkanı ve Başbakan  Binali Yıldırım’la hiç ayrılmadan çalışan Çallı Yüksek Bürokrat Saim İlçioğlu Bakanlık ve Başbakan Baş Danışmanlıkları ile PTT Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başbakanlık Baş Denetçiliği gibi görevlerin ardından yine önemli bir görev üstlendi. İlçioğlu Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi döneminde de “Ankara’daki mühim görevler serisini” sürdürdü. Ve TBMM Başkanlık Müşaviri oldu. Yani 15 yıldır Binali Yıldırım neredeyse orada, hemen yanı başında görev yapan Saim İlçioğlu bu kez de Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlık Müşavirliği görevine getirildi. İlçioğlu Ankara’ya işi düşen Denizlililer tarafından en çok tanınan isimlerin yani yüksek bürokratların başında yer alıyor.

DENİZLİ’NİN KÜTÜPHANESİ DE YOK, İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ DE
Bundan 5-6 yıl önce yıkılan ve yerine yenisi de bir türlü yapılmayan Denizli İl Halk Kütüphanesi halen Denizlili kitapseverlerin en çok aradığı ve özlediği mekanlardan biri olmayı sürdürüyor. “Denizli’nin uzun zamandır bir kütüphanesi bile yok” dediğimizde duyanlar adeta şaşkına dönüyor. Bu da bir şey mi? Denizli’nin epey bir zamandır İl Kültür Müdürü yok.  (sanırım) Ya da İl Kültür Müdürü’nün “adını, sanını, sesini ve sözünü” duyan yok. Son Müdür Mehmet Korkmaz’dan sonra artık Denizli’de, “İl Kültür Müdürü şu açıklamayı yaptı, şunları söyledi, dedi, ifade etti” diye yayınlanan bir haber de yok. Peki, bu durumda ne olacak “kitapsız, kütüphanesiz ve müdürsüz” bu Denizli’nin hali?

GURBETÇİ AYŞEGÜL’DEN, KÜTÜPHANESİ  OLMAYAN DENİZLİ’YE ÖRNEK HAREKET
İsviçre'nin Heerbrugg kentinde yaşayan gurbetçi Ayşegül Esabali Uzdilli, trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Efe Eralp Uzdilli adına, doğup büyüdüğü Denizli'nin Kale ilçesinde zenginleştirilmiş kütüphane yaptırdı.. Uzdilli’nin bu hareketi Çınar’daki il halk kütüphanesinin yıkılmasından sonra yıllardır bir tane bile kütüphanesi olmayan Denizli’de sevinçle karşılandı. (Bir de şu sıralar Merkez Efendi Belediyesi’nin yaptığı bir kütüphane var sanırız) Biz de örnek olsun örnek olsun, diyoruz..

TEBRİKLER MAHMUT HOCAM
Eski Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ve PAÜ Öğretim Üyesi, DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör Akademik kulvarda da yükselişini sürdürüyor. Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi olan ve son akademik yükselişe kadar Doçent ünvanı bulunan Genel Müdür Güngör, artık bir Profesör..PAÜ Yöntimi kararı ile Profesör olan Mahmut Güngör’ün cübbesini  PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ giydirdi. Mahmut Hoca’yı DRT Denizli olarak bir de buradan tebrik ediyoruz.

ESKİ REKTÖR HÜSEYİN BAĞCI DÜĞÜNDE
FETÖ soruşturması nedeniyle cezaevine giren ve yapılan yargılamalar sonrası “berat” ederek serbest bırakılan PAÜ’nün eski Rektörü Hüseyin Bağcı, çeşitli etkinliklerde de görülmeye başlandı. Geçtiğimiz Eylül ayında (9 Eylül) Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katıldığı BBP’li İşadamı Mustafa Semerci’nin kızının düğününe davetli olarak katılan Bağcı, uzun süredir görmediği dostları, protokol üyeleri ve arkadaşları ile bol bol  sohbet etti. Düğünde BBP Genel Başkanı Destici dışında; AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekilleri; Şahin Tin ve Nilgün Ök ile Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu,  DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve Denizli Belediyesi eski Meclis Üyesi Hüseyin Bağcı da vardı. Bağcı’nın cezaevi günlerinden sonra bir miktar kilo aldığı gözlendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer EMER
Ömer EMER - 3 yıl Önce

Sayın Mustafa Kemal Bey Babadağ İlçesinde 1998 Yılında Hayırsever Osman nuri yılmaz a 4 Katlı İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ binası kazandırdım 2. Katı İLÇE KÜTÜPHANESİ OLARAK 20 yıldır hizmet vermektedir Hayırseverin DENİZLİ de ilk Yaptırdığı ilçe milli eğitim binasıdır