Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF) Cumhuriyetin 100. yılına armağan olarak kitap çıkardı. Kitap, alanında örnek bir çalışma olarak gösterildi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt ve Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Kamuran Şimşek ile Doç. Dr. Umay Oğuzhanoğlu Akay’ın editörlük yaptığı kitapta sosyal bilimlerin Cumhuriyet döneminde geçirdiği ilerleme ve değişimler ele alınırken 2022’de 30. yılını kutlanan Pamukkale Üniversitesi’nin bir fakültesinin de tarihi kitaplaşmış oldu. Dekan Beyazıt, “Üniversitemiz 30 yılını doldurduğunda, Cumhuriyetimiz de 100. yılına ulaştığında geleceğe fakülte olarak kalıcı bir çalışma bırakmış olmaktan büyük bir kıvanç ve mutluluk duyduk. 2022 yılında Fen-Edebiyat Fakültesinin kapatılması ile sosyal bilimleri kapsayan bölümler İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi adıyla yeniden kurulmuştu. Bildiğiniz üzere çoğu zaman tarihi yapanlar yazmaz. Biz bu anlayışla fakültemizin kurucu kadroları halen görev başında iken bölümlerimizin ve fakültemizin tarihi yazılsın istedik. Bu adım kurumsallaşma adına çok önemli. Bölümlerimiz samimiyetle bu işe sarıldılar ve kitabın çıkmasını sağladılar.” diye konuştu.

“Geleceğe kalıcı bir çalışma bırakmış olmaktan büyük bir kıvanç ve mutluluk duyduk”

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt, “Bölümlerimiz tarihçelerini yazmanın yanı sıra bugüne değin yaptırdıkları lisansüstü tezleri, etkinlikleri ve önemli katkıları da değerlendirdiler. Kitabın sonuna kuruluşundan günümüze mezuniyet törenlerimizden fotoğraflar da ekledik. Üniversitemiz 30 yılını doldurduğunda, Cumhuriyetimiz de 100. yılına ulaştığında geleceğe fakülte olarak kalıcı bir çalışma bırakmış olmaktan büyük bir kıvanç ve mutluluk duyduk. Kitaba Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan bir takdim yazısı da yazdı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Kitabımızın hamiliğini yapan Denizli Şubesi Başkanı Engin Boyacı’ya ve Başkan Yardımcısı Ramazan Gönen’e müteşekkiriz.” dedi.

Rektör Kutluhan plaket takdim etti

Rektör Kutluhan ‘PAÜ ile Gülümse’ tanıtım etkinliğine katıldı Rektör Kutluhan ‘PAÜ ile Gülümse’ tanıtım etkinliğine katıldı

Fakülte kitabı yayımlandıktan sonra bir fakülte kurulu toplantısı sonrası yazarlara da kitaplar takdim edildi. Fakültenin 100. yıl için çıkardığı ve toplam dokuz kitabın tanıtımı yapıldığı etkinlikte yerini aldı. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin düzenlediği Denizli Tarihi Konferanslarının üçüncüsünde Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından teşekkür plaketi verildi. (İHA)