POLİTİKA KULİSLERİNİN ZİRVESİNDE NİHAT ZEYBEKCİ İSMİ VAR

Ankara'daki siyasi kulislerde şu sıralar son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ismi yeniden ön plana çıktı. TBMM kulislerinde önümüzdeki günlerde radikal bir kabine değişikliği olabileceği konuşulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncelikle Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayısını artıracağı belirtildi.

www.yenimesaj.com’un başkentten derlediği kulis haberine göre; Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin “Ekonomik ve Ticari İşlerden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı” olarak atanacağı iddia edildi. Bu arada mevcut Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte bu sayının dörde çıkacağı eski Başbakan Binali Yıldırım’ın da “Kalkınma, Altyapı ve Çevreden Sorumlu” Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağı önü sürüldü.

“ARKADAŞLAR, LÜTFEN PROTOKOLE UYALIM!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin son dönemde protokole “törenlerde protokol dizilişini” öğretmekle meşgul. Denizli’de gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde en önde soldan sağa; “Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, İktidar Partisi Milletvekili, Ana Muhalefet Partisi Milletvekili ve Muhalefet Partisi Milletvekili” sıralaması gereği araya girmeye çalışan Şahin Tin yine haber oldu.

Tin, “Biraz kayalım arkadaşlar, resmi protokol sırasını bozmayalım” uyarısında bulundu. Muhalefet Milletvekili Yasin Öztürk ise bu ricaya yine karşı çıktı ve muhalefet yaptı.. Detaylar yarın bu köşede..

YORUM EKLE