RESİMLİ POLİTİKA TARİHİ; 1,5 YIL ÖNCE 1,5 YIL SONRA

Geçenlere gözümüze cep telefonu arşivinde yer alan eski bir fotoğraf ilişti. Bu oldukça önemli fotoğrafın bu kadar mühim hale gelmesi, kadrajda yer alan isimlerin önemi ile doğru orantılıydı. Denizli CHP’nin önde gelen isimlerinden oluşan bu fotoğrafta kimler vardı? Peki, CHP’li bu grubu oluşturan isimlerden kimler fotoğrafta yoktu?

“Denizli CHP’nin akil isimlerinden Avukat Ömer Naci Yağcı, CHP eski Yöneticisi Bilal Duran, o zaman meclis üyesi; şimdi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Şu sıralar yapılacak olan Denizli SMMMO Başkanlığının en güçlü Adayı (o zaman Başkan idi) Ali Osman Horzum ve bir dönemin CHP Denizli İl Başkanı Avukat Bülent Nuri Çavuşoğlu..” Peki, bu fotoğrafta kimler yoktu? Baro Başkanı Müjdat İlhan, eski Baro Başkanlarından Adil Demir ile CHP’li İşadamı Mehmet Boyar..”

Müjdat İlhan, Mehmet Boyar, Adil Demir

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan 31 Mart öncesi yola çıkarken, O’nu en çok yüreklendiren siyasi aktörlerin başında da yine bu yukarıda saydığımız CHP’li isimler geliyordu. “Hadi bizim gız, başarırsın!” diyenler de yine onlar oldu. Kısacası Başkan Doğan böylesine bir aidiyetten, sosyal demokrat-devrimci bir gelenekten ve siyasi temelden geliyordu. (İşte bu fotoğraf bunun için önemli)

Mustafa Kaya, Ömer Naci Yağcı, Bilal Duran, Şeniz Doğan, Ali Osman Horzum, B. Nuri Çavuşoğlu

BAŞKANIMA DOKUNMA!

Evet, Denizli CHP son seçimde Merkezefendi Belediyesi’ni sağlam bir oy oranı ile kazanarak AK Parti’nin Denizli surlarında kocaman bir delik açtı. Bu başarı Denizli CHP ve Denizli İyi Parti’nin başarısı olduğu kadar; “Denizli’nin yeni yüzü, güven veren yüzü” güler yüzlü Şeniz Başkan’ın da başarısıdır. (Ve hatta Karahallı Belediye Başkanlığı’ndan önce Faşist saldırılara direnişi ile ünlü Uşak Eğitim öğrencilerinden de bildiğimiz, duyduğumuz 68’li Doktor Nihat Süzek’in de başarısıdır.)

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Dr. Nihat Süzek

Biz diyoruz ki;“Kulisler, dedikodular, söylentiler ve eleştirilerin efendisi” olan Denizli CHP cephesi böyle bir başarının kıymetini iyi bilmeli. Zaten ender rastladığımız kadın başkanlardan biri olan Doğan’a sıkı sıkıya sahip çıkmalı. Hiç aceleye ve telaşa gerek yok. Başkan Şeniz Doğan’a biraz zaman verin yeter! Bekleyin. Ve hep birlikte “Başkanıma Dokunma!” demeyi de unutmayın..

GÜLİZAR BİÇER KARACA’NIN; ALÇILARI ALINDI

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbata töreni sonrası Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan kargaşa da yaralanan ve sol koluna dikiş atılarak alçıya alınan ardından bir süre hastanede tedavi gören CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın kolundaki alçı ve dikişler alındı. Olay sonrası 12 gün süreyle Denizli’deki evinde kalan ve iyileşme dönemi geçiren Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın kilitlenen kolunun açılabilmesi için bir süre fizik tedavi desteği alacağı belirtildi.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca

Öte yandan Karaca’ya Florence Nightingale Hastanesi ve Denizli’de evinde kaldığı süreçte yoğun ziyaretçi akını olduğu ve Türkiye’nin dört bir yanından “geçmiş olsun” ziyaretleri gerçekleştiği de öğrenildi. Hatta; Florence Nightingale Hastanesi yöneticilerinin “sizden önce burada önemli siyasi isimler de tedavi gördü. Ancak sizin kadar ziyaretçi alanını görmedik” dedikleri de belirtildi.

“SUBAŞIOĞLU YÖNETİMİ KAYDA DEĞER BİR BORÇ BIRAKMADI”

Merkezefendi eski Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun “borçsuz Belediye” iddialarının “balon” olduğu açıklamaları ile ilgili açıklamalar üzerine bir açıklama da Merkezefendi eski Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Partili Meclis Üyesi Hasan Kılıç’tan geldi. Bu dönemde de Merkezefendi Belediyesi Meclis Üyeliği görevini sürdüren AK Partili Hasan Kılıç Subaşıoğlu yönetiminin kayda değer bir borç bırakmadığını, bu tür bir tartışmanın yanlış olduğuru söyledi. Hasan Kılıç, “Merkezefendi Belediyesi’ni aylık 14 Milyon lira geliri var. Meclis toplantısında ortaya konulan borcun 30 milyonu ilçenin üst yapı çalışmaları için kullanıldı. Bunun faizleri ile rakam 40 milyon liranın biraz üzerine çıkıyor. Yani borç; İller Bankası’na bir borç ve ödemesi aylık 500 bin lira. İller Bankası’ndan aylık 6-7 milyon lira bir geliri olan belediyenin aynı bankaya ayda 500 bin lira borç ödemesi doğaldır” dedi.

Hasan Kılıç

SUBAŞIOĞLU BAŞKANLIĞI; KASASINDA 7 MİLYON LİRA NAKİTLE İLE DEVRETTİ

Muhammet Subaşıoğlu Yönetiminin ayrıca belediyeyi Şeniz Doğan Yönetimine kasasında 7 milyon lira ile devrettiğini söyleyen Kılıç, “Merkezefendi Belediyesi’nin sürdürülemez bir borç yapısı yoktur. Aksine yeni başkana sağlıklı bir ekonomik yapı ile devredilmiştir. Ayrıca biz kurucu bir belediye olarak 5 yılda önemli işlere, yapılara ve demirbaş yatırımlarına da imza attık. Örneğin Merkezefendi Belediyesi’ne 30 milyon liralık bir iş makinası parkı kazandırdık. Eksik aracımız kalmadı. Tüm bunları sayarsak, ‘Borçsuz, harçsız ve işleri yolunda bir belediye devrettik’ tezi doğru bir tez halini alıyor” dedi.

Muhammet Subaşıoğlu

“GÜZEL İŞLERİ ALKIŞLARIZ”

Hasan Kılıç ayrıca; yeni Başkan Şeniz Doğan’ın güzel işlerini alkışlayacaklarını ve destekleyeceklerini de belirterek, “Başkan Şeniz Doğan’ın güzel işleri ve icraatlarını alkışlarız. Yanlış olan icraatları da kırmadan dökmeden, yapıcı eleştirilerle anlatırız. Ya da anlatmaya çalışırız. Önemli olan bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Bu ilçeye hizmet etmek” dedi.

YORUM EKLE