Antalya’da üretiliyor: “6 saat korur, cilde zarar vermiyor”

Son dönemde yeniden artışa geçen korona virüs ile birlikte, dezenfektan kullanımı da arttı. Antalya’da üretilen Multiway Clean hakkında açıklama yapan Turkuaz Dental Sorumlusu Murat Soğancı; “Bu ürün Türkiye menşeilidir ve Antalya’da üretiliyor ve alkol bazlı değil. ‘Hipoklorüz’ dediğimiz maddeden üretiliyor. İnsan vücuduna herhangi bir zararı yok” dedi.

Antalya’da üretiliyor: “6 saat korur, cilde zarar vermiyor”

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs ile birlikte dezenfektan kullanımı arttı. Son günlerde ise geleneksel dezenfektanların yerine, yeni nesil dezenfektan kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Turkuaz Dental Sorumlusu Murat Soğancı, Türk menşeili olan Antalya’da üretimi yapılan ‘Multiway Clean’ dezenfektanı hakkında bilgiler paylaştı.

Soğancı; “Bu ürünün özellikleri arasında ilk olarak söyleyebileceğimiz alkol bazlı olmaması. Tamamen doğal materyallerden olan ‘Hipoklorüz’ dediğimiz maddeden üretiliyor. Bu madde, insan vücudunda ve elektroliz yöntemiyle üretiliyor. Bu sebeple insan vücuduna herhangi bir zararı yok.

Dezenfekte olarak da çok daha kaliteli, elverişli. Sağlık açısından daha iyi ve kullanışlı. Aktif klor olarak geçtiği için çamaşır suyu gibi bir kokusu var. Bu koku maksimum 45 saniye kadar duruyor. Daha sonra koku kaybolur. Elimizde bir tahriş varsa o tahrişleri gideriyor. Çünkü hipoklorüz maddesi, hücrelerin yenilenmesinde de kullanılıyor. İyileştirme özelliği var” şeklinde konuştu.

“Bakteriyi, virüsü direkt parçalıyor”

Türkiye’de Proporsiyon birimi (Ppm) değeri en yüksek ürünün Multiway Clean olduğunu vurgulayan Soğancı; “Bu ürünün gamı biraz farklı. Dezenfektanı, gargara, ortam için gibi kullanım alanları var. İnsan vücudunda kullanmak için farklı ürün gamları var. Gargara için 6 saate bir uygulanması gerekiyor. Vücudumuza gelecek herhangi bir bakteride bu şekilde sıkıntı yaşanmıyor. Bu ürün Türkiye menşeili. Antalya’da üretiliyor. Türkiye’de Ppm değeri en yüksek ürün bu. 460 Ppm’e eşdeğer geliyor. Diğer ürünlerde ortalama Ppm değeri 150-200 arasıdır. Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilendirmede; ‘en az 200 Ppm’lik bir ürün kullanılabilir’ deniliyor.  Bizim ürünümüzün Ppm değeri fazla olduğu için sulandırılarak kullanılabilir. Bir litrelik ürüne su ilave edilerek 4 litrelik ürün elde edilebilinir.  Çalıştığımız doktorlar var. Onlara bu ürünü verdiğimizde gargaralarda implant yapılan dişlerde iyileşme süresini en aza indiriyor. Hasta normalde 15 gün içerisinde iyileşmesi gerekirken bu ürünle 5 gün kadar kısa bir sürede iyileşebiliyor. Alkol bazlı dezenfektanlar virüsün üzerini kaplayıp vücuttan belli oranda bir kısmını atabiliyorken bu ürün de ‘hipoklorüz’ dediğimiz madde sayesinde ise bakteriyi virüsü direkt parçalayarak vücuttan atılmasını sağlıyor. Avantajı budur” ifadelerini kullandı.

“6 saat boyunca sizi korur”

Tüm kapalı alanların dezenfeksiyon işlemleri için güvenle kullanılabileceğini ifade eden Turkuaz Dental Satış Temsilcisi Zerrin Matrak ise şunları söyledi: “İnsan sağlığına zararsız cilde tahriş yapmayan bir ürün. Ürünümüz virüsleri, mantarları saniyeler içerisinde yok ettiği hem FDA tarafından hem de Yeditepe ve Ege Üniversitesi’nden onaylandı. Etkisi her zaman yarar yönündedir. Cildi tahriş etmez. Yüzünüze, gözünüze, ağzınıza rahatlıkla sıkabilirsiniz.6 saat boyunca sizi korur. Yanınıza virüslü bir kişi bile gelse bile sizi korur. Tüm kapalı alanların dezenfeksiyon işlemleri için güvenle kullanılabilir. El dezenfeksiyonu için kullanılabilir.”

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER