Anti-aging kremler işe yarıyor mu?

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Güzellik Merkezi Sorumlusu Tümay Vural Erkilet, yaşlanma ve kırışıklık kremleri hakkında öyle bilgiler verdi ki; bu bilgiler sadece kadınları değil, erkekleri de yakından ilgilendiriyor.

Zamanın izlerini yüzümüzde, ellerimizde ve vücudumuzda görmeye başladığımız andan itibaren anti-aging kremlerine ya da en pahalı bakım ürünlerine saldırmaya başlıyoruz. Peki, bu güzellik iksirlerinden gerçekte neler beklemeliyiz? Merak ettiğiniz tüm sorunların cevabı Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Güzellik Merkezi Sorumlusu Tümay Vural Erkilet’te. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremlerin düzenli kullanılmadığı takdirde istenilen sonuçların alınamayacağını belirten Erkilet; “Hem yarıyor hem de yaramıyor. Özellikle düzenli kullanmadığınız sürece işe yaramıyor. Dermokozmetik bir ürün kullanmadığınız sürece bu kremler istediğiniz performansı vermiyor. Kaliteli ve temiz içerikli dermokozmetik bir ürünü düzenli kullandığınızda zaman işe yaradığını göreceksiniz. Kremin ne olduğu, nerde üretildiği, bakanlık onayı olup olmadığı kremin işe yarayıp yaramadığı ile çok ilgili. Piyasada birçok krem var. İçeriğinde hiç hoşlanmayacağımız, sivilceye neden olabilen, siyah nokta oluşumuna neden olan kremler de var. Bir market ürünü yerine, bir eczacıdan bir klinikten yani bir sağlık danışanının cildinizi analiz ettikten sonra önerdiği ürünün hiçbir zararı olmayacaktır” dedi.

ANTİ-AGİNG İÇİN ÖNLEM ALMA YAŞI; 20’Lİ YAŞLAR

Anti-aging için önlem alma yaşının 20’li yaşlar olduğuna dikkat çeken Erkilet; “20 yaşından sonra düzenli nemlendirici kullanmaya, ortalama 25 yaşından sonra da hafif hafif anti-aging ürünlere başlamaya uygun yaşlar. Bu biraz da cilt ile ilgili bir durum. Kimi ciltler 30-35 yaşına kadar gerçekten hiç lekelenmiyor ve kırışmıyor. Ama bunu öncesinden önlem almamız gerektiğini göstermez. Cilt yapınızı analiz ettirdiğiniz sürece, bunun minimum yaşı 25, ondan sonra devam ediyor” diye konuştu.

“YAŞLANMA KARŞITI KREMLERİN İÇERİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Anti-aging kremler alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıralayan Erkilet; “İçerik ve konsantrasyon çok önemli. Benim verdiğim hep bir örnek var. Yasal olarak bir damacana suyun içine bir damla limon sıktığınızda o suyu C vitaminli su olarak satabilirsiniz ama bu o suyun gerçekten C vitaminli su olduğunu, işe yaradığını göstermez. Dolayısıyla üstünde yazan şeye değil, arkasındaki içerik kısmına dikkat edilmesi gerekiyor. O noktada bir sağlık danışanına bir güzellik merkezine başvurulmalı” şeklinde konuştu.

“YAŞLANMA KARŞITI BİRÇOK UYGULAMA VAR”

Yaşlanma karşıtı uygulamalar hakkında önemli bilgiler veren ve bu uygulamalardan Gençlik Aşısı’na da değinen Tümay Vural Erkilet; “Gençlik aşısı, gençlere de uygulanabilen bir uygulama. Bunun için yaşlanmış olmanıza gerek yok. Cildinizde gençken mineral ve asitler artık zaman içerisinde cildin hücre üretmemesi sebebi ile dışarıdan takviye edilmesi bu işlem. Bunun belli markaları var, içeriği düzgün olan, yüksek konsantrasyonlu içeriği olan markalar var. Yaş ve cilt tipine göre seansları değişiyor. 20 ve 30 yaş arası ise ve şikayeti cilt kuruluğuysa genelde 2 seans yeterli oluyor. Ama 50’li yaşların üzerindeyse kırışmış, iyice kurumuş, nemsizleşmiş, daha çok yorulmuş bir cilt varsa 5 seansa kadar gidiyor. 10 ya da 15 gün arası seanslar uygulanıyor. En az 6 ya da 6 yaş bir gençleşme söz konusu olabiliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER