Avustralya’dan geldi, Denizli’de şifa buldu

Avustralya'dan gelen ve uzun yıllardır görme problemi yaşayan 58 yaşındaki Halil İbrahim Özdemir, Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde yapılan ‘akıllı lens’ operasyonu ile gözlüklerinden kurtuldu.

Avustralya’dan geldi, Denizli’de şifa buldu

Avustralya’nın Sydney kentinde yaşayan 58 yaşındaki Halil İbrahim Özdemir, yıllardır gözlerinde olan problem sebebiyle yazıları dahi okuyamaz hale geldi. Gözlük kullanan ve estetik açıdan rahatsız olan Özdemir, soluğu Türkiye'de aldı. Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde yapılan ‘akıllı lens’ operasyonu ile gözlüklerinden kurtulan Özdemir, süreci şu şekilde anlattı: “Türkiye’ye geldim gözümden ameliyat olacaktım, araştırmaya başladım. Ardından 3-4 hastaneye gittim. Tekden Hastanesi’nde Ramazan Hocamızla konuştuk ve söyledikleri cazip geldi. İlk geldiğim an ile şu an arasında çok fark var. Şu an Allah’a çok şükür gözlüksüz bir hayat yaşıyorum. Görme problemim çok büyük olduğundan gözlük olduğu halde okuyamazdım ve gözlerim kamaşırdı. Şimdi Allah’a çok şükür bunların hepsi gitti. Hiç gözlük kullanmamış gibiyim, eskiden gözlüğüm olduğu halde okuyamazdım çocuğuma okuttururdum gelen kağıtları ve şimdi Ramazan Hocamızın sayesinde çok iyi bir hayat yaşıyorum” dedi.

“AKILLI LENS UYGULAMASI, GİDEREK ARTIYOR”

Gerçekleştirdikleri akıllı lens uygulaması hakkında bilgiler veren Özel Denizli Tekden Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ramazan Yağcı, kendilerine başvuran Özdemir’in yaptıkları muayene neticesinde katarak teşhisi koyduklarını ifade etti. Ardından ameliyat ile akıllı lens takmaya karar verdiklerini belirten Doç. Dr. Yağcı, “Kendisine katarakt ameliyatı sonrası çok odaklı lens uygulaması yapmayı tercih ettik. Çok odaklı lensler halk arasında bilinene adıyla akıllı lenslerdir. Özellikle ameliyat sonrası yakında, uzakta ve ya her ikisinde birden gözlük kullanmak istemeyen hastalarda tercih edilen bir yöntemdir. Akıllı lenslerin diğer merceklerden farkı, hastanın gözlük ihtiyacını ortadan kaldırarak yaşam kalitesini arttırmasıdır. Katarakt hastalarının birçoğunda bu uygulamayı rahatlıkla yapabiliyoruz. Akıllı lens uygulaması ise son zamanlarda giderek artıyor. Özellikle katarak hastalarının tercih ettiği yöntem ile birçok kişi sağlığına kavuşuyor” diye konuştu. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER