AYSİAD, Kıbrıslı Mücahit'in tedavisini üstlendi

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği üyeleri, 01-04 Ekim tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gezi düzenlemişti. Gezide kendilerine rehberlik eden Kıbrıslı Mücahit Dener Öymen, AYSİAD'ın desteğiyle Denizli Cerrahi Hastanesi'nde, tedavi edilerek, sağlığına kavuştu.

AYSİAD, Kıbrıslı Mücahit'in tedavisini üstlendi

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği 'nin (EkoAvrasya) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) bağımsızlık kararını desteklemek üzere, 01-04 Ekim tarihleri arasında Ada’ya bir gezi düzenledi. İlk iki gün Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı, Maliye Bakanı Dursun Oğuz tarafından kabul edilen ve KKTC Ticaret Odası ile Sanayi Odası ile bir dizi görüşme yapan AYSİAD heyeti, gezinin son iki günü ise Ada’nın gezilmesine ayırmıştı. Adanın gezilmesi için rehber olarak verilen, aynı zamanda eski bir ‘Mücahit’ olan Dener Öymen, heyete KKTC’de eşlik etmiş, Kıbrıs’ın 1571'den günümüze uzanan hikayesini somut kültürel miras eşliğinde, bilgi, samimiyet ve duygu yüklü bir içerikle anlatmıştı.

DENER’İN YÜZÜNDEKİ ŞİŞLİK, PROF. DR. TOPUZ’UN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Gezi sırasında Öymen’in yüzündeki şişlik, heyet içerisinde bulunan ve AYSİAD Üyesi olan Prof. Dr. Bülent Topuz’un dikkatini çekti. Gezide Öymen, bunun bir tümör olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini belirterek, bu ameliyatın Kıbrıs’ta yapılamadığını anlattı. Bunun üzerine Prof. Dr. Bülent Topuz, Mücahit Öymen'e kendisini Denizli’de ameliyat etmeyi teklif etti. Teklifi kabul eden Öymen, gezi programının ardından Denizli’ye geldi.

TEDAVİSİ CERRAHİ HASTANESİ’NDE YAPILDI

AYSİAD, Öymen’in sosyal güvencesinin Türkiye’de geçerli olmayınca, tedavi masraflarını üstlendi. AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık, yine AYSİAD Üyesi olan Denizli Cerrahi Hastanesi ile görüştü. Görüşmede hastane görevlisi Işıner Satoğlu, Denizli Cerrahi Hastanesi’nin hastane masraflarından feragat ettiğini belirtti. Denizli Cerrahi Hastanesi’nde ameliyata alınan Öymen, sağlığına kavuştu.

“KANSER RİSKİ VARDI”

Hastalık hakkında konuşan AYSİAD Üyesi Prof. Dr. Bülent Topuz; “Mücahidimizin tükrük bezi tümörü vardı. Ameliyat ile alınması gerekiyordu. Aksi halde kansere çevirebilirdi. Bu operasyonun riski; yüz felci olma durumudur. Bu nedenle pek çok hastanede yapılmaz. Tecrübe gerektiren bir operasyondur. Operasyonu Denizli Cerrahi Hastanesi'nde başarı ile gerçekleştirdik ve hastamızı şifa ile taburcu ettik” dedi.

AYSİAD DA KIBRIS KONUŞULDU

Mücahit Dener Öymen operasyondan birkaç gün önce geldiği Denizli’de, AYSİAD Dernek binasında “Anılarla Kıbrıs mücadelesi” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi. AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık duygu yüklü bu sohbetten sonra Mücahit Öymen’e günün anısına AYSİAD adına çini hediye ederek, teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER