Bartın’dan geldi, Tekden’de şifa buldu

Yıllardır yaşadığı bel ağrısı şikayetlerinden kurtulmak için Bartın’dan Denizli’ye tedavi olmaya gelen hasta, Özel Denizli Tekden Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahlarından Op. Dr. Yurdaer Doğu’nun yaptığı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Bartın’dan geldi, Tekden’de şifa buldu

Bel fıtığı, ciddi bir sağlık problemi olarak birçok insanın hayatını olumsuz etkileyen bir durumdur. Bel fıtığı, kişinin sosyal hayatını etkilediği gibi iş hayatında da ciddi sonuçlara neden olabilmektedir. Kilo, hareketsiz yaşam, yapılan ani hareketler bel fıtığının oluşmasında risk faktörlerindendir. Yıllardır yaşadığı bel ağrısı şikayetlerinden kurtulmak için Bartın’dan Denizli’ye tedavi için gelen hasta, Özel Denizli Tekden Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahlarından Op. Dr. Yurdaer Doğu’nun yaptığı ameliyatla sağlığına kavuştu. Bel fıtığının dünyada olduğu kadar ülkemizde de ciddi bir sağlık sorunu olduğunu ifade eden Op. Dr. Doğu; bel fıtığının tedavisinde birçok yöntem olduğundan bahsetti. Op. Dr. Doğu, “Bel fıtığı halk arasında ertelenen ya da ‘geçer’ diyerek ciddiye alınmayan bir sağlık sorunudur. Bel ağrıları bazen çok şiddetlenir bazen de hafif ağrılarla atlatılır. Bu durumu yaşayan kişiler genelde ‘geçer’ diyerek tedaviyi geciktirirler. Bel ağrısı, kaslarda güçsüzlük, uyuşma, yürüme sırasında zorlanma, kalça ve bacaklara vuran ağrı, çabuk yorulma, otururken ve kalkarken güçlük çekme bazen de idrar tutamama gibi belirtiler gösterebilir. Bu belirtilerle kliniğimize başvuran hastalara fizik muayenesi ve gerekli tetkikler yapıyoruz. Uygun tedaviye yapılan tetkiklerden sonra karar veriyoruz. Bel fıtığında fazla kilo, hareketsiz yaşam, ani yapılan hareketler, masa başı bir işte çalışıyor olmak, gebelikte alınan fazla kilolar gibi bazı risk faktörleri vardır. Hayatımızda yapacağımız bazı değişikliklerle bel fıtığı ağrılarını dindirmek mümkün olabilmektedir. Bazı bel fıtığı rahatsızlıkları ise ameliyat gerektirmektedir. Birçok ameliyatta olduğu gibi bel fıtığı ameliyatında da doktor ve hasta arasındaki güven çok önemlidir. Bartın’dan gelen hastamızla uzaktan yaptığımız telefon görüşmelerinde oluşan güven sayesinde hasta Denizli’ye gelerek burada tedavi olmaya karar verdi. Söz konusu hastalık olunca güven mesafe tanımıyor. En uzak mesafeden bile hastalarımız tedavi olmak için gelebiliyorlar” dedi.

“BARTIN’DAN GELDİ”

Bel fıtığı gibi hastalıklarda uygun tedavi planlanmazsa hastalığın ilerleyebileceğinden bahseden Op. Dr. Doğu, “Bir yakınını ameliyat ettiğimiz hastamız da aldığı güvenle Tekden Hastanesi’nde şifa bulmaya geldi. Hastamız bize başvurduğunda sağ bacağında ciddi bir ağrısı, kuvvet kaybı ve uyuşma yaşadığını belirtti. Bartın’da tedavi görmesine rağmen şikayetleri devam etmiş. Orada çekilen MR görüntülerini bize göndererek telefonda hastaya durumu anlattık. Hastamız Denizli’ye geldikten sonra gerekli tetkikleri ve muayeneleri yaptık. Daha önce çekilen MR ile bizim istediğimiz MR’ı kıyasladığımızda fıtığın çok arttığını ve ameliyattan başka çare olmadığını gördük. Ve hastamızı ameliyata aldık. Başarılı geçen bir ameliyattı. Hastamızın durumu gayet iyi. Birkaç gün dinlendikten sonra hastamızı Bartın’a gönderebileceğiz. Bu tür hastalıkları geciktirmeden tedavi olmak çok önemli. Çünkü bel fıtığı, boyun fıtığı gibi şikayetler uygun tedavi planlanmazsa zamanla ilerleyebilir ve daha kötü sonuçlara sebep olabilir. Bel fıtığında risk faktörlerinden herhangi birini ya da birkaçını yaşıyorsanız bir uzmana başvurmanızda fayda var” şeklinde bilgi verdi.

“TEKDEN HASTANESİ’NDEN ÇOK MEMNUN KALDIM”

Ağrılarının artması ile hastane araştıran ve ameliyat olmak için Bartın’dan gelen hasta, “bir süredir geçmeyen bel ağrısı, tutulma, uyuşma şeklinde şikayetlerim vardı. Bartın’da doktora gittim ve fizik tedavi önerdi. Yaklaşık 15 gün fizik tedavi gördüm, ağrılarım tam ‘geçti’ derken; tekrar başladı. Sonra bacağımda kasılma şeklinde ağrı ve uyuşma oluşmaya başladı. Uygun tedavi için araştırma yaptık. Bir yakınımızın Denizli Tekden Hastanesi’nde Op. Dr. Yurdaer Doğu’ya ameliyat olarak iyileştiğini öğrenince, doktor beyi telefonla aradık. Mr görüntülerimi ve Bartın’da yapılan tüm tetkikleri gönderdik. Sağolsun telefonla bize durumu anlattı. Yaşadığım ağrıları anlatınca son çare olarak ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Telefonda sürekli durumumu sordu. Ondan aldığım güvenle Denizli’ye gelerek tedavi olmaya karar verdim. Doktorum ameliyatımın iyi geçtiğini söyledi. Şu an gayet iyiyim. Ağrılarımın azaldığını hissediyorum. Doktoruma ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Denizli Tekden Hastanesi’ne de ilk defa gelmeme rağmen hemşirelerin ve çalışanların ilgisi ve güler yüzlü olmaları beni çok mutlu etti. Tekden Hastanesi’ni gönül rahatlığı ile herkese tavsiye ederim. Doktorumdan da Tekden Hastanesi’nden de Allah razı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER