Başkan Akcan’dan Öztürk’e teşekkür

Çal Devlet Hastanesi’nde ataması yapılan 2 dahiliye uzmanı, 1 aile hekimi uzmanı göreve başladı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Yapılan uzman doktor atamaları için Berna Öztürk’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Akcan’dan Öztürk’e teşekkür

Çal Devlet Hastanesi’nde uzun zamandır uzman doktor bulunmuyordu. Bölgede Baklan ve Bekilli İlçeleri’ne de hizmet veren hastanede, uzman doktor eksiğinin giderilmesi için Belediye Başkanı Fethi Akcan ile AK Parti İlçe Başkanı Yüksel Yılmaz, geçtiğimiz 8 Ocak’ta İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk’ü ziyaret etti. Bu ziyarette, Çal Devlet Hastanesi’ndeki hekim sıkıntısı gündeme getirildi. Dr. Öztürk, uzman doktor ataması için söz verdi. Kısa süre içinde de uzman doktorlar göreve başladı.

“KENT MERKEZİNE GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAĞIZ"

Başkan Akcan, “Çallılar adına İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyorum. Hastanemize kadın-doğum uzmanı, genel cerrah ve anestezi uzmanı da atandığında fazla eksiğimiz kalmayacak. 2 dahiliye uzmanı, 1 aile hekimi uzmanı yeni göreve başladı. Ayrıca, hastanede 6 pratisyen hekim de görev yapıyor. Yapılan uzman doktor atamaları için Berna Öztürk’e çok teşekkür ediyorum. 112 Acil Servis’e de yeni bir ambulans bu günlerde gelecek. Uzman doktorlar bölgemizdeki önemli bir sağlık açığını kapatacak. İnsanlarımız kent merkezine gitmek zorunda kalmayacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER