Başkan Erbay, isteklerini sıraladı

Sağlık Bakanlığı’nı çalışma alanlarında düzenleme yapmaya çağıran Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, sağlıkçıların isteklerini sıraladı.

Başkan Erbay, isteklerini sıraladı

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, pandemi döneminde hekimler ve sağlık çalışanlarının uygun olmayan çalışma koşullarında uzun süre çalışmak zorunda kaldıklarını ileri sürdü.

Sağlık Bakanlığı’nı çalışma alanlarında düzenleme yapmaya çağıran Başkan Erbay, isteklerini de şu şekilde sıraladı: “Tüm sağlıkçılar için güvenli çalışma alanı, hastalarımız için güvenli tanı tedavi ortamlarının oluşturulmasını, önlemlerin gözden geçirilip yeniden düzenlenmesini İstiyoruz. Haftalık çalışma sürelerimizin yeniden düzenlenmesini ve azaltılmasını istiyoruz. Şiddete ve hastalıklara karşı güvenli, sağlıklı çalışma ortamı istiyoruz. Birinci basamak sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini ve sevk zinciri uygulamasına geçilmesini istiyoruz. İşverenler, sağlık çalışanlarına 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna göre Kovid-19’dan korunma, KKD kullanımı, hastalık yönetimi vb. konularda eğitim vermek ve bu eğitimleri her birim değişiminde yenilemek zorundadır. Korunmayla ilgili havalandırmadan, iş örgütlenmesine, iş yükünün düzenlenmesine kadar geniş bir yelpazede işçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemler de sorumlulukları arasındadır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun etkin bir şekilde uygulanmasını istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER