Başkan Eskicioğlu yönetimini tanıttı

Geçtiğimiz ay yapılan olağan genel kurul ile başkanlık görevini devralan Denizli Diş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Eskicioğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın açıklamasıyla yeni yönetimi kamuoyunu tanıttı.

Başkan Eskicioğlu yönetimini tanıttı

Denizli Diş Hekimleri Odası, 23-24 Ağustos’ta olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Yapılan genel kurulda Mehmet Eskicioğlu başkan seçildi. Mevcut Başkan Musa Akyol’dan görevi devralan Eskicioğlu; Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyerek yeni yönetimi kamuoyuna tanıttı. Toplantıda korona virüs gündemine ilişkin de açıklama yapan Başkan Eskicioğlu, “Bu süreçte ağız ve diş sağlığı ile ilgili birkaç konuya da değinmek istiyoruz. Kovid-19 salgını nedeniyle ötelenen ağız ve diş sağlığı sorunlarının çözümü için devlet ve özel sektörün bir arada hareket etmesini öneriyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği öncelikli diş tedavilerinin gerek devlet kurumlarından gerekse sevkleri ve ödemeleri devlet tarafından karşılanmak üzere özel muayenehanelerden, polikliniklerden ve merkezlerden temin edilmesini öneriyoruz. Sosyoekonomik gücü yeterli olmayan vatandaşlarımızın en azından acil tedaviye ulaşmaları ancak bu yolla temin edilebilir. Özel poliklinik, merkez ve muayenehaneler de kamusal hizmet vermektedir. Özel-serbest dense de kamusal hizmettir, halkımıza hizmet ederler. Özel işyerlerinde maliyetler çok yükseldi. Serbest çalışan diş hekimleri kur artışı, fiyat artışı vb. her türlü olumsuzluğa rağmen Kovid-19 ile ilgili gerekli tüm şartları yerine getirerek halkın tedaviye ulaşımı için hizmet vermektedir. Bu şartların devamlılığını sağlayabilmek adına KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini talep ediyoruz. Devlet diş hastanelerinin ve merkezlerinin altyapıları Kovid-19 pandemi döneminde görülmüştür ki sorunludur. Yan yana hasta koltukları tasarımı sağlıksızdır. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu uygulanmazken ne yazık ki bizim ülkemizde var oldu” dedi.

"DEVLET KURUMLARINDA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZIN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ"

Pandemi döneminde devlet hastanelerinde çalışan diş hekimlerinin çoğunun, yardımcı personelin yapabileceği çalışmalar için asli görevlerinden alındığını söyleyen Başkan Eskicioğlu, “Diş hekimi, hastalık halinde ağrı, acı çeken insanların ağrısını, ıstırabını dindiren kişidir. Halkımız, acılarına merhem olan hekimlerinden yoksun bırakılmıştır. Acısı olan bir insanın acısının dindirilmesi onun en temel hakkıdır ve bunu ağız ve diş hastalıkları söz konusu olduğunda diş hekimi yapar. Devlet kurumlarında çalışan ve filyasyon çalışmaları için sahada görevlendirilen diş hekimlerinin mümkünse kendi asli görevlerine dönmeleri gerektiğinin altını çizerek, özlük haklarının tekrar değerlendirilmesinin gerekliliğini hatırlatıyoruz. Devlet kurumlarında çalışan meslektaşlarımızın haklarını eskiden olduğu gibi savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER