Belçika’da Alzheimer’ı anlattılar

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Fatma Afandızada, ‘Dünya Alzheimer Farkındalık Günü’ dolayısıyla Belçika’da düzenlenen seminerde Alzheimer’dan korunmanın yollarını anlattı.

Belçika’da Alzheimer’ı anlattılar

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, 21 Eylül ‘Dünya Alzheimer Farkındalık Günü’ sebebiyle, Belçika Denizliler Derneği işbirliğinde Belçika’da seminer düzenledi. Seminere konuşmacı olarak katılan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Fatma Afandızada, Alzheimer’dan korunma yöntemlerini, hastalığın evrelerini, risk faktörlerini ve tedavi sürecini anlattı.

Bunun yanında sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmek için yapılması gerekenler ve toplumsal farkındalığı arttırmanın ipuçlarını paylaşan Dr. Afandızada, Alzheimer’dan korunmak için damarsal hastalıkları kontrol altına almak, sigara içmemek, düzenli uyku, sosyal ilişkileri korumak, stresi kontrol etmek, sağlıklı beslenme ile bedensel ve zihinsel egzersizlerin yapılabileceğini belirtti. Belçika Denizliler Derneği Başkanı Ahmet Güldaş, Dr. Afandızade’ye teşekkür etti. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER