Bu merkez; Akupunktur, Hacamat ve Mezoterapi hizmeti verecek

Denizli’de kamuda ilk olma özelliğini barındıracak, bünyesinde akupunktur, hacamat ve mezoterapi gibi hizmetlerin verileceği Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT) Tavas Devlet Hastanesi’nde açıldı.

Bu merkez; Akupunktur, Hacamat ve Mezoterapi hizmeti verecek

Denizli’de kamuda ilk olma özelliğini barındıracak, bünyesinde akupunktur, hacamat ve mezoterapi gibi hizmetlerin verileceği Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT) Tavas Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenle açıldı. Törene; AK Parti Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Tavas Kaymakam Vekili ve Kale Kaymakamı Murat Güneş, Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, vatandaşlar ve sağlık çalışanları katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, 2016 yılında hizmete açılan Tavas Devlet Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana kendisini tıbbi anlamda devamlı geliştirdiğini belirtti. Hizmete açılan GETAT Ünitesi’nin de kamuda Denizli’de ilk olma özelliğini barındırdığını söyleyen Öztürk; “İnsan hayatını daha sağlıklı ve bütünsel hale getirmek için modern tıp kadar geleneksel tıp da önemlidir. Bugün en çok aşina olduğumuz hacamat(kupa terapi), akupunktur, sülük tedavisi, ozon terapi, müzik terapi, mezoterapi gibi GETAT uygulamaları sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyulmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da sağlık sistemini güçlendirmek için teşvik edilmektedir. Ülkemizde de Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Sayın Emine Erdoğan’ın destekleri ile bilimsel çalışmalar hızlanmış ve Uluslararası GETAT kongreleri düzenlenmiştir. Denizli’de kamu hastanelerinde ilk olan Tavas GETAT Ünitesi’nde ilk etapta Akupunktur, Hacamat ve Mezoterapi uygulamaları yapılacaktır. Ünitemizin Tavas’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“GETAT’TA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK”

Tavas Devlet Hastanesi’nin yeni açılan birimleriyle birlikte daha modern ve kaliteli sağlık hizmeti sunduğunu belirten Tavas Kaymakam Vekili ve Kale Kaymakamı Murat Güneş; “Tavas ilçesi bölgedeki ilçelere de sağlık hizmeti sunmaktadır. Kaleli vatandaşlarımız da Tavas Devlet Hastanesi’nden faydalanmaktadır. GETAT Ünitesi’nde vatandaşlarımızın sağlığı için önemli çalışmalar yürütülecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR”

‘Tamamlayıcı tıp kavramının’ tüm dünyada yaygın hale geldiğini söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız; “ Tavas Devlet Hastanesi’nde açılan GETAT Ünitesi Denizli’de ilk olma özelliğini barındırıyor. Buradaki sağlık çalışanlarımıza hizmetin başarılı olması için büyük sorumluluklar düşmektedir. Denizli’deki sağlık hizmetlerine genel baktığımızda yürütülen çalışmaların başarılı olduğunu düşünüyorum. İlimizin bir bütün olarak kalkınması bakımından ilçelerdeki sağlık tesislerindeki yeni uygulamaların açılmasını son derece önemli buluyorum. Başarı için biz vekiller, mülki amirler elimizden geleni yapacağız. Buna benzer tesislerin ilimizin tamamında küçüklü büyüklü ayırt etmeksizin açılarak hizmet sunmasını diliyorum” dedi.

“SAĞLIK TURİZMİ, DÜNYADA ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR”

GETAT Ünitesi’nin Tavas’a ve Denizli’ye hayırlı olmasını dileyen AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök; “Tavas Devlet Hastanesi’nin yapımında son Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin büyük desteği oldu. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Artık sağlık alanında dünya değişiyor. Şuan dünyada sağlık turizmi önemli bir yer tutuyor. Türkiye’de de sağlık turizmi konusunda birçok çalışma yapılıyor. Bunun yanına Geleneksel Tamamlayıcı Tıp uygulamalarını da merdiven altında değil de devlet eliyle yapılıyor olması, Geleneksel Tıp Tedavisi’nin önemini bir kat daha arttıracaktır. Bunu Denizli’de uzman ellerde Tavas Devlet Hastanesi’nde başlatıyoruz. Bu birimde tedavi görecek tüm hastalarımıza şimdiden şifalar diliyorum” şeklide ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER