Buldan’da Mamografi ve Smear testi seferberliği

Buldan Belediyesi ile Toplum Sağlığı işbirliğinde yürütülen, çağımızda yaygın olarak görülen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis konulabilmesi için ilçe genelinde tarama seferberliği yeniden başlatıldı. Buldan Belediyesi, her hafta pazartesi günleri saat 09.00’da Toplum Sağlığı Merkezi önünden ücretsiz servis desteği sağlıyor.

Buldan’da Mamografi ve Smear testi seferberliği

Buldan Toplum Sağlığı Merkezi ve Sümer Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde yürütülen sağlık taramasından, ilçede ikamet eden tüm kadınlar, bağlı oldukları aile hekimleri kanalıyla ücretsiz olarak yararlanabilecek. Kadınlarda yaygın olarak görülen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis sağlayarak kanseri kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkarmak için Buldan Belediyesi ile Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde ilçe genelinde mamografi ve smear testi taraması başlatıldı. Pandemi dolayısıyla ara verilen mamografi ve smear testi taraması uygulamasının yeniden başlatıldığını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, bu çalışma ile ilçe sınırları içinde ikamet eden; 40- 69 yaş grubundaki kadınların, smear ve mamografi testi taramalarını yaptırabileceklerini söyledi.

BULDAN BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SERVİS

Buldan Belediyesi’nin Toplum Sağlığı Merkezi ile organize ettiği sağlık taramasından özellikle sağlık hizmetlerine erişimde güçlük yaşayan kadınların yararlanması hedefleniyor. Bu amaçla ücretsiz olarak yapılan sağlık taramasına katılım için aile hekimlerine başvuran kadınların KETEM’e tarama için geliş ve gidişleri de yine Buldan Belediyesi tarafından ücretsiz servisleri ile sağlanacak. Her hafta pazartesi günleri saat 09.00’da servis kaldırılacak.

BAŞVURU İÇİN

Buldan Belediyesi ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin ücretsiz sağlık hizmetinden ve ücretsiz servis hizmetinden yararlanmak için; 2 yıl içinde mamografi ve smear testi yaptırmamış olmak koşulunu taşıyan kadınlar ad, soyad ve TC kimlik numaralarını bağlı bulundukları aile hekimlerine arayarak kayıt yaptırabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER