Çağdaş Hekimler Gurubu listesini tanıttı

Denizli Tabip Odası’nın önümüzdeki ay yapılacak genel kurulda yeni yönetimine talip olan Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç önderliğindeki Çağdaş Hekimler Gurubu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen toplantı ile listedeki isimleri tanıttı.

Çağdaş Hekimler Gurubu listesini tanıttı

Denizli Tabip Odası, 16-17 Nisan’da olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Yapılacak genel kurul öncesinde yeni yönetimine talip olan Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç önderliğindeki Çağdaş Hekimler Gurubu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Denizli Tabip Odası’nın mevcut Başkanı Prof. Dr. Hakan Rıza Erbay, odanın eski başkanlarından Op. Dr. Meral Alten, Prof. Dr. Gökhan Önem’in de yer aldığı toplantıda konuşan Prof. Dr. Ardıç, “Tıbbıyelilerin bayramını kutladığımız bu hafta, aynı zamanda hekimlerin birlikteliğinin güçlendiği ve sorunlarını duyurmak için harekete geçtikleri bir dönüm noktası oldu. Kamuoyuna yaşadığımız sorunları, sağlık sisteminin düzelmesi gereken yönlerini güçlü bir şekilde ulaştırmaya çalıştık. Bu çabalarımızın en önemli dayanağı gönül birlikteliğimiz ve örgütlülüğümüzdür. Mesleğimizin en eski ve güçlü örgütü olan Tabip Odası’nda görev değişim dönemi nisan ayında olacaktır. Önümüzdeki dönemde Denizli’de çalışan hekimleri temsil etmek üzere aday olan ekip arkadaşlarımla kamuoyuna duyurumuzu yapmak üzere sizlerle bir araya geldik. Bizim hedefimiz; tüm hekimlerin katıldığı, birlikte hareket eden, şehirle bütünleşik, sorunların çözümünde öncü rol alan, güçlü bir tabip odası yönetimi ortaya koymaktır” dedi.

PROJELERİ

Prof. Dr. Ardıç, Çağdaş Hekimler Gurubu’nun projelerini şu şekilde sıraladı: “Hekime karşı şiddet ilk ve en önemli sorunumuzdur. Bu sorunla mücadelede merkezi desteği beklemeden maddi, manevi ve hukuki bütün aksiyonları oda olarak kullanacağız. Çalışan ve emekli hekimlerin özlük haklarını geliştirmek için çalışacağız. Hekimlerin kurduğu bütün örgütleri bir araya getireceğiz. Politikaların saptanmasında, geleceğe yönelik önerilerin ve reaksiyonların belirlenmesinde geniş katılım sağlayacağız. Denizli özelinde sağlık sisteminin bütün basamaklarını, çalışan ve hasta gözünden irdeleyecek bilimsel çalışmalar yaptırıp, uygulanabilir pratik çözümler üretilmesini sağlayacağız. Sağlık arayan, sağlık hizmeti veren ve bu hizmeti yöneten bütün sivil toplum örgütleri, yerel ve merkezi yönetim temsilcileri ile açık iletişim kuracağız, çözümler üreteceğiz. Denizli Tabip Odası’nın daha iyi fiziki şartlara sahip olabilmesi için gerekli girişimleri başlatacağız. Tabip Odası’na üye hekimlere çeşitli avantajlar sağlayacak toplu antlaşmalar için girişimde bulunacağız. Sosyal projelerle hekimler arası tanışıklığı ve iş birliğini arttıracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER