Cerrahi Hastanesi’nden Azerbaycan’a sağlık desteği

Azerbaycan dönüşünde açıklamalarda bulunan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Murat Çelik, Azerilere sağlık desteğinde bulunacaklarının altını çizdi.

Cerrahi Hastanesi’nden Azerbaycan’a sağlık desteği

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Murat Çelik ile hastanenin Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevzat Bilal, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ömer Erhan Karahasanoğlu, Halkla İlişkiler sorumlusu Çiğdem Oktay ve Altuğ Taş ile 15 Ekim’de Azerbaycan’a giderek, bir dizi temaslarda bulundu. Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Politika Komitesi Başkanı Hadi Rajabli'nin davetlisi olarak Azerbaycan’a giden Opr. Dr. Çelik, Azerbaycan dönüşünde 5 gün süren görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

“ÜST DÜZEY DOSTLUKLAR KURDUK”

Azerbaycan’a gitme nedenlerinin ticaretten ziyade onlarla işbirliği yapmak olduğunun altını çizen Opr. Dr. Çelik; “Amacımız; bilgi birikimimizi, tecrübelerimizden faydalanmalarını sağlamak. Onlar bu konuda bizden gerideler. Üst düzey dostluklar kurduk. Hadi bey bize bu konuda destek oldular. Biz oraya sağlık hizmetleri için gittik. Azerbaycan’da Fizik Tedavi Üniteleri yok bilmiyorlar. Bilgi birikimleri yok. Biz onlara bu konularda destek olacağız, onlar da buralara gelip, ülkemize döviz kazandıracaklar. Ziyaretimin tekrarı olacak. Oraya yatırımlarımız da olacak” diye konuştu.

“AVRUPA’DA İNSANLAR İYİ SAĞLIK HİZMETİ ALAMIYOR”

Avrupa’ya da ziyarette bulunduklarına dikkat çeken Dr. Çelik; “Almanya, Hollanda, Belçika’ya da ziyarette bulunduk. Çeşitli derneklerle temaslar kurduk. Avrupa’da bile insanlar iyi sağlık hizmeti alamıyorlar. Bunun göstergesi ise her yıl bizim ülkemize gelmeleri. Bize geldiklerinde ‘bir Emar’ı, Tomografiyi 6 ayda çektiremiyoruz’ diyorlar. Sağlık hizmetlerinde iyiyiz. Bunu kullanmak istiyoruz” dedi.

“BİZ ONLARA EĞİTİM VERECEĞİZ”

Amaçlarının Azerbaycan doktorlarına bilgi aktarmak olduğunu belirten Dr. Çelik; “Biz buradan iki doktorumuzu götürdük. Orada muayene yaptılar, ülkemizi tanıttılar. Bir fizyoterapist, bir anestezi, bir ameliyathane çalışanı buraya gelecek biz onlara eğitim vereceğiz. Onlarda dönüp başka doktorlara bilgilerini anlatacak. Bu ülkemiz için bir tanıtımdır. Sağlık alanında zamanla işbirliklerimiz olacak” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER