Çocuk ve ergenlerin ruh sağlığına derman olacaklar

Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzm. Dr. Nazlı Kapubağlı Çetin ve Psikiyatrist Prof. Dr. Figen Ateşçi, Çamlık Caddesi’nde yeni kliniklerinin açılışını gerçekleştirdi.

Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzm. Dr. Nazlı Kapubağlı Çetin ve Psikiyatrist Prof. Dr. Figen Ateşçi Çamlık Caddesinde yeni kliniklerinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa; Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Soyfidan ve Ramazan Eskin, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay ve davetliler katıldı.

Açılışta açıklamalarda bulunan Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzm. Dr. Nazlı Kapubağlı Çetin; “Amacımız Denizli’ye hizmet etmek. Kliniğimizin açılışını yapıyoruz. Merkezimizde çocuk ve ergen ruh sağlığı, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, otizm, öğrenme güçlükleri, ergenlik dönemine ilişkin sorunlar gibi alanlarda hizmet vereceğiz. Pandemi döneminden geçiyoruz hala ve bu konu öğrencilerimizi, ailelerimizi oldukça etkiledi. İnsanların bu dönemde rastladığı sorunları çözmek için buradayız” dedi.

“SAĞLIK SADECE BEDEN DEĞİL RUHSAL SAĞLIĞI DA KAPSAR"

Psikiyatrist Prof. Dr. Figen Ateşçi; “Yetişkin psikiyatristiyim aynı zamanda psikoterapistim. Denizli halkına hizmet etmek istiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün dediği gibi; ‘Sağlık, sadece beden değil ruhsal sağlığı da kapsar’ anlayışıyla hastalarıma hizmet edeceğiz. Bu iki kavram sağlıklı olduğunda sağlıklı olmaktan bahsedebiliriz. Ruh sağlığı çok önemlidir. Bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER